06.02.2018, 00:00

J&T mieri na Balkán. Zaujíma sa o sieť hotelov

Nie je jasné, či sieť hotelov kupuje skupina pre seba, alebo je len prostredníkom.

Chorvátske letovisko Dubrovník sa radí medzi najpopulárnejšie v krajine.
Zdroj: Dreamstime

Finančníci z J&T zavítali do Chorvátska prvýkrát v roku 2013. Vtedy sa síce uchádzali o stratovú Centar banku, napokon však vstúpili do regionálnej Vaba banky z Varaždína.


Okrem bankovníctva investuje česko-slovenská finančná skupina J&T Finance Group na Balkáne ešte do cestovného ruchu. Prostredníctvom dcérskej J&T IB Capital Markets sa zaujíma o necelých 70 percent akcií jednej z najväčších štátnych hotelových sietí Maestral Hotels. Tá v historickom meste Dubrovník vlastní priamo na brehu Jadranského mora päť hotelov a jeden apartmánový dom.


Nákupy na Balkáne
Za väčšinový balík spoločnosti finančníci ponúkajú približne 16 miliónov eur. „Nedokončené transakcie nekomentujeme,“ uvádza hovorkyňa J&T Finance Group Monika Veselá. O obchode pritom informuje lokálny denník Dubrovacki Vjesnik s odvolaním sa na zdroje blízke chorvátskemu ministerstvu pre správu štátneho majetku. Portál tvrdí, že vláda akceptovala ponuku od spoločnosti J&T IB Capital Markets a podpísanie kontraktu je len formalitou.


Definitívne spečatenie predaja 355 520 akcií hotelového reťazca Maestral Hotels do rúk finančníkov z J&T pre HN zatiaľ nepotvrdilo ani Centrum pre reštrukturalizáciu a privatizáciu štátnych podnikov, ktoré spadá pod rezort správy štátneho majetku. „Ponuku jediného uchádzača o kúpu štátneho podielu v spoločnosti Maestral Hotels vyhodnocujeme,“ tvrdí štátna organizácia. Chorvátska vláda pritom aktuálne privatizuje svoje väčšinové podiely v troch hotelových sieťach. Od konca minulého roka ponúka na pre

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.