Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2018, 00:00

J&T mieri na Balkán. Zaujíma sa o sieť hotelov

Nie je jasné, či sieť hotelov kupuje skupina pre seba, alebo je len prostredníkom.

J&T mieri na Balkán. Zaujíma sa o sieť hotelov
Zdroj: Dreamstime

Finančníci z J&T zavítali do Chorvátska prvýkrát v roku 2013. Vtedy sa síce uchádzali o stratovú Centar banku, napokon však vstúpili do regionálnej Vaba banky z Varaždína.


Okrem bankovníctva investuje česko-slovenská finančná skupina J&T Finance Group na Balkáne ešte do cestovného ruchu. Prostredníctvom dcérskej J&T IB Capital Markets sa zaujíma o necelých 70 percent akcií jednej z najväčších štátnych hotelových sietí Maestral Hotels. Tá v historickom meste Dubrovník vlastní priamo na brehu Jadranského mora päť hotelov a jeden apartmánový dom.


Nákupy na Balkáne
Za väčšinový balík spoločnosti finančníci ponúkajú približne 16 miliónov eur. „Nedokončené transakcie nekomentujeme,“ uvádza hovorkyňa J&T Finance Group Monika Veselá. O obchode pritom informuje lokálny denník Dubrovacki Vjesnik s odvolaním sa na zdroje blízke chorvátskemu ministerstvu pre správu štátneho majetku. Portál tvrdí, že vláda akceptovala ponuku od spoločnosti J&T IB Capital Markets a podpísanie kontraktu je len formalitou.


Definitívne spečatenie predaja 355 520 akcií hotelového reťazca Maestral Hotels do rúk finančníkov z J&T pre HN zatiaľ nepotvrdilo ani Centrum pre reštrukturalizáciu a privatizáciu štátnych podnikov, ktoré spadá pod rezort správy štátneho majetku. „Ponuku jediného uchádzača o kúpu štátneho podielu v spoločnosti Maestral Hotels vyhodnocujeme,“ tvrdí štátna organizácia. Chorvátska vláda pritom aktuálne privatizuje svoje väčšinové podiely v troch hotelových sieťach. Od konca minulého roka ponúka na pre

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.