Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2018, 00:00

Nový košický štadión pozná svojho staviteľa

Futbalový štadión postaví na zelenej lúke stavebné konzorcium firiem AVA-Stav a OHL ŽS Slovakia za 19,5 milióna eur.

Nový košický štadión pozná svojho staviteľa
Zdroj: FCVSS.sk

Druhé najväčšie mesto na Slovensku je o krok bližšie k modernému futbalovému štadiónu. Spoločnosť Košická futbalová aréna, ktorá jeho výstavbu zastrešuje, totiž uzatvorila dlho očakávaný tender. Futbalový stánok s minimálnou kapacitou deväťtisíc divákov a priľahlou infraštruktúrou postaví stavebné konzorcium AVA-Stav Galanta a OHL ŽS Slovakia. Stavbári z južného Slovenska už majú skúsenosti so stavbami pre futbal. V Dunajskej Strede pre klub z portfólia petrobaróna Oskara Világiho zrekonštruovali štadión a vybudovali aj miestnu futbalovú akadémiu.

Víťazná ponuka stavbárov v Košiciach počíta s celkovou cenou všetkých etáp projektu vo výške necelých 19,5 milióna eur. Štart stavby na zelenej lúke sa očakáva na jeseň tohto roka, slávnostný výkop sa preto očakáva najskôr v roku 2020. „V súčasnosti bežia zákonné lehoty na dodanie vyžiadaných podkladov od víťazného uchádzača a subdodávateľov. Na výstavbu štadióna máme k dispozícii 12 miliónov eur. Ide o prostriedky zložené z dvoch častí – štyri milióny eur predstavujú dotáciu z ministerstva školstva, osem miliónov eur je finančná výpomoc zo strany ministerstva financií,“ uvádza pre HN hovorkyňa košického magistrátu Linda Šnajdárová.


V spoločnosti Košická futbalová aréna vlastní mesto Košice 99-percentný podiel, zvyšok akcií patrí futbalovému klubu FC VSS Košice. V ňom košický magistrát drží polovicu, druhá patrí dlhoročnému mecenášovi futbalu na východe Slovenska Blažejovi Podolákovi. Košický VSS pritom minulý rok v lete ako vtedajší víťaz druhej futbalovej ligy pre finančné problémy do najvyššej súťaže nenastúpil. Klub napokon po neúspešnom hľadaní investora oficiálne skrachoval. Hovorkyňa me

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.