Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2018, 09:05

Porazili stavebný gigant. Košičanom postavia futbalovú arénu

"Nie je to prvá historicky najväčšia zákazka pre našu spoločnosť, realizujeme výstavbu MOL Arény futbalového klubu DAC Dunajská Streda," vraví v rozhovore pre HN obchodný riaditeľ stavebnej spoločnosti AVA-stav Tibor Polák. Stavbári z Galanty postavia na zelenej lúke futbalový štadión pre spoločnosť Košická futbalová aréna.

Porazili stavebný gigant. Košičanom postavia futbalovú arénu
Zdroj: FCDAC.sk

Ako vnímate víťazstvo v tendri, v ktorom ste porazili napríklad stavebného giganta Strabag?
Z víťazstva v predmetnej verejnej súťaži má naše združenie dodávateľov AVA-stav – OHL ŽS SK obrovskú radosť. Konkurenciu sme vedeli poraziť najvýhodnejšou ponukou, pričom výberovými kritériami boli najnižšia cena a najkratšia lehota výstavby.

Ide historicky o najväčšiu zákazku AVA-stav, alebo firma už realizovala takýto veľký projekt?
Nie je to prvá historicky najväčšia zákazka pre našu spoločnosť ako ani pre nášho partnera OHL ŽS SK. Naša spoločnosť realizovala prvé dve etapy a v súčasnosti realizuje poslednú etapu výstavby MOL Arény DAC Dunajská Streda. Predmetný štadión je svojimi rozmermi a kapacitou identický, ak nie väčší. Okrem samotnej MOL Arény realizujeme pre DAC aj futbalovú akadémiu. Ak berieme do úvahy hodnotu týchto dvoch projektov pre DAC (pozn. red. viac ako 22 miliónov eur), ich hodnota prevyšuje cenu diela Košickej futbalovej arény. Okrem týchto projektov realizuje naša spoločnosť ďalšie veľké projekty.

Kedy sa začne výstavba futbalového štadióna v Košiciach? Spomína sa jeseň tohto roka.
Naše združenie má zrealizovať I. etapu výstavby do 19 mesiacov od podpisu zmluvy o dielo. Nakoľko sa jedná o zákazku podľa zmluvných podmienok FIDIC Žltá kniha, je potrebné celé dielo naprojektovať podľa predloženej vizualizácie a získať stavebné povolenia. Následne sa začne fyzická realizácia I. etapy výstavby, ktorá bude ukončená predložením právoplatného kolaudačného rozhodnutia investorovi.

Výsledky verejného obstarávania spoločnosti Košická futbalová aréna
1. miesto: AVA-Stav Galanta a OHL ŽS Slovakia, cena 19 470 000 eur, čas výstavby 19 mesiacov
2. miesto: Chemkostav Humenné a Scorp Michalovce, cena 20 165 000 eur, čas výstavby 20 mesiacov
3. miesto: Strabag a Inpek Holding Nitra, cena 20 581 924 eur, čas výstavby 21 mesiacov

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.