Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2018, 00:00

Benzinol kupuje minisieť čerpačiek

Benzinol kupuje minisieť čerpačiek
Zdroj: Benzinol Slovakia

Sieť čerpacích staníc Oktan môže už čoskoro zmeniť majiteľa. O kežmarskú spoločnosť, ktorú momentálne vlastnia podnikatelia z Ukrajiny, má záujem spoločnosť Benzinol, ktorá so svojimi 21 čerpacími stanicami pôsobí prevažne na západe a severozápade Slovenska. Akvizíciou Oktanu tak sleduje ďalšiu expanziu.

„Ako sieť čerpacích staníc zvažujeme aj rozšírenie do lokalít, ktoré momentálne nemáme pokryté. Zvažujeme viaceré možnosti a lokality na expanziu, preverujeme aj potenciál jednotlivých neobsadených lokalít,“ odkazuje Martin Čepel cez sekretariát svojej spoločnosti Benzinol Slovakia. Čepel do apríla 2017 ovládal sieť čerpacích staníc priamo. Následne svoj obchodný podiel v Benzinole Slovakia previedol na cyperské schránky Babolad a B.H. CY Europagate a vo firme vystupuje už iba ako konateľ.

Momentálne sa na Slovensku nachádza približne 900 čerpacích staníc. Najviac ich ovládajú veľkí hráči, za ktorými stoja zahraničné spoločnosti ako Slovnaft, OMV či Shell a Lukoil. V prípade, že by spoločnosti Benzinol akvizícia vyšla, dostala by sa na piate miesto, čo sa týka počtu čerpacích staníc.
Bratislavský podnikateľ s rozsiahlymi developerskými aktivitami v okolí Senca sa vlani zviditeľnil ako cieľ policajnej razie pod krycím názvom Doktor. Do akcie sa koncom júna 2017 zapojilo 210 policajtov a kriminalistov.


Predaj posudzujú úrady
V prípade prevzatia kontroly nad spoločnosťou Oktan by mal obchodník so spracovanou ropou priamy dosah celkovo na 33 čerpacích staníc. Stal by sa tak štvrtým najväčším maloobchodníkom s pohonnými látkami na Slovensku z hľad

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.