Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2018, 00:00

Benzinol kupuje minisieť čerpačiek

Benzinol kupuje minisieť čerpačiek
Zdroj: Benzinol Slovakia

Sieť čerpacích staníc Oktan môže už čoskoro zmeniť majiteľa. O kežmarskú spoločnosť, ktorú momentálne vlastnia podnikatelia z Ukrajiny, má záujem spoločnosť Benzinol, ktorá so svojimi 21 čerpacími stanicami pôsobí prevažne na západe a severozápade Slovenska. Akvizíciou Oktanu tak sleduje ďalšiu expanziu.

„Ako sieť čerpacích staníc zvažujeme aj rozšírenie do lokalít, ktoré momentálne nemáme pokryté. Zvažujeme viaceré možnosti a lokality na expanziu, preverujeme aj potenciál jednotlivých neobsadených lokalít,“ odkazuje Martin Čepel cez sekretariát svojej spoločnosti Benzinol Slovakia. Čepel do apríla 2017 ovládal sieť čerpacích staníc priamo. Následne svoj obchodný podiel v Benzinole Slovakia previedol na cyperské schránky Babolad a B.H. CY Europagate a vo firme vystupuje už iba ako konateľ.

Momentálne sa na Slovensku nachádza približne 900 čerpacích staníc. Najviac ich ovládajú veľkí hráči, za ktorými stoja zahraničné spoločnosti

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.