Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2017, 00:00

Jedno meno spája nefunkčnú fabriku a záujem kriminálky

Minulotýždňová policajná akcia Doktor môže súvisieť s nefunkčnou recyklačnou fabrikou v Snine.

Jedno meno spája nefunkčnú fabriku a záujem kriminálky
Zdroj: TASR/OLO

Kriminalisti si minulý týždeň posvietili na aktivity skupiny ľudí združenej okolo podnikateľa Martina Čepela. Do akcie s názvom Doktor sa zapojilo 210 policajtov a kriminalistov. „Policajti národnej kriminálnej agentúry zaisťovali dôkazy v daňovej trestnej činnosti,“ stroho o udalosti informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. Podnikateľ Martin Čepel bol pritom ešte do apríla 2017 priamo spolumajiteľom popredného slovenského obchodníka s pohonnými hmotami so sieťou 21 čerpacích staníc pod hlavičkou spoločnosti Benzinol Slovakia, stavebnej spoločnosti Pozemné stavby SC i viacerých developerských projektov v Senci. Svoje obchodné podiely vo všetkých firmách nedávno previedol na cyperskú schránku Babolad Ltd. a čiastočne i na B.H. CY Europagate Ltd. Vo svojich slovenských firmách aktuálne vystupuje iba ako konateľ.

Zo zistení HN vyplýva, že prípad Doktor okrem údajných podozrení z fiktívnych karuselových obchodov s ropnými látkami pravdepodobne súvisí s nefunkčnou recyklačnou fabrikou na východe Slovenska a tunelovaním českej záložne Metropolitní spořitelní družstvo (MSD). Martin Čepel na písomné otázky týkajúce sa razie a sninskej recyklačnej fabriky postavenej pomocou eurofondov a zmiznutých financií z MSD zareagoval dodatočne. "Z dokumentov, ktoré nám boli doručené v súvislosti s policajnou akciou „Doktor“, nevyplýva, že by táto akcia súvisela s predmetným projektom. Spoločnosti Benzinol Slovakia a Pozemné
stavby SC pri vykonávaní podnikateľskej činnosti dodržiavajú všetky právne predpisy a poctivo si plnia svoje daňové povinnosti. Odmietam podozrenia z údajných fiktívnych ka

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.