Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 00:00

Açaico mánia sa končí. Firmu posielajú do konkurzu

Slovenskú spoločnosť dobehli jej dlhy voči UniCredit Bank. Nefungujú už ani jej telefóny či webová stránka.

Açaico mánia sa končí. Firmu posielajú do konkurzu
Zdroj: Facebook/Acaico

K biznisu s fialovými bobuľami açai z pralesov Brazílie ich priviedlo surfovanie. Pred desiatimi rokmi dvojica Slovákov Peter Matúška a Andrej Bartalos dostala miliónový nápad dovážať amazonské ovocie do Európy.

Vymysleli preto vlastný recept, k dreni z açai primiešali guaranu a ďalšie ingrediencie, a obchod s mrazenou pochúťkou pod rýdzo slovenskou značkou Açaico zastrešili hlavičkou firmy Açaimania Europe.

S produktom prerazili do viacerých európskych krajín či do Ruska, Ázie a Austrálie. Jediného európskeho výrobcu potravín z exotického ovocia však v súčasnosti dobiehajú dlhy a čelí hrozbe bankrotu. „Okresný súd Bratislava I začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Açaimania Europe,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyňa Katarína Bartalská.

Peňazí sa na súde domáha bankový dom UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Vo väčšine prípadov banky k podaniu konkurzných návrhov na firemných klientov pristupujú vtedy, keď už ich podnikaniu a reštrukturalizovaným biznis plánom neveria. UniCredit pritom potravinársku firmu z Bratislavy financuje dlhodobo.

Spoločnosť propagovala svoje produkty aj kórejskom teleshoppingu:

Ku koncu decembra 2017 Açaimania Europe vykazovala voči banke čerpané úverové prostriedky vo výške 367-tisíc eur.

Slovenský výrobca potravín pravdepodobne na trhu s produktmi zdravej výživy končí. Telefóny do spoločnosti sú

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.