Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2018, 00:00

Kontroverzné tokajské vinárstvo kúpila schránka zo Švajčiarska

Tokajské víno patrí k nenapodobiteľným unikátom zo Slovenska rovnako ako príbeh dvoch sesterských vinárstiev z východu krajiny.

Kontroverzné tokajské vinárstvo kúpila schránka zo Švajčiarska
Zdroj: visit-hungary.com

Navzájom prepletené firmy Tokajská spoločnosť Viničky a Vinohradnícka spoločnosť Viničky figurujú v eurofondových kauzách napojených na Pôdohospodársku platobnú agentúru. Prípady pripomínajúce podvody dodnes zamestnávajú nielen slovenské súdy, ale aj úradníkov v Bruseli. Ďalšie kontroverzie vyvoláva neúspešné vymáhanie miliónov eur zo stany štátu. Za posledné dva roky pritom oba podniky v identickom čase zoškrtali svoje dlhy v reštrukturalizácii, aby vzápätí „zaparkovali“ v konkurze. A práve v ňom mení najmodernejší vinársky závod v strednej a východnej Európe spoločne s desiatkami hektárov vinohradov v Tokaji majiteľa. Z konkurznej podstaty oboch skrachovaných vinárstiev ich kupuje švajčiarska spoločnosť Promarco s utajenými vlastníkmi. Vyplýva to z listinných dokumentov k predajom, ktoré majú HN k dispozícii.

Fakty o kontroverzných firmách
Tok

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.