Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2018, 00:00

Liptáci investujú do produkcie slepačích vajec milióny eur

Liptáci investujú do produkcie slepačích vajec milióny eur
Zdroj: Reuters

Významný obchod v roku 2014 na Slovensku spojil dvoch veľkých rivalov – konkurenčné akvaparky Tatralandiu pri Liptovskom Mikuláši z portfólia Tatry mountain resorts a Gino Paradise v neďalekej Bešeňovej. Jeho spoločným menovateľom boli ľudia z liptovskej skupiny Verex Holding. Liptáci sú totiž novými majiteľmi bešeňovského vodného rezortu a zároveň patria medzi akcionárov tatranského turistického gigantu. Skupina Verex si však v tom istom roku pripísala na svoje konto ešte jednu kľúčovú akvizíciu. Od bánk vtedy vykúpila skrachovanú farmu nosníc v Malom Slavkove pri Kežmarku. Tú zastrešila pod svoju firmu Hydina Holding a do naštartovania produkcie vajec vložila 3,5 milióna eur. A mohutné investície Liptákov do podtatranskej farmy pokračujú.

„V novodobej histórii farmy sme už preinvestovali viac ako 5,5 milióna eur. Financie sme použili na zmenu typu technológie klietkového chovu na takzvaný obohatený a na zavedenie voliérového podstielkového chovu. V investíciách budeme pokračovať,“ hovorí pre HN riaditeľka a konateľka spoločnosti Hydina Holding Anna Hrnčiarová Turčiaková. Jednou z najväčších investícií na farme je vybudovanie novej haly triediarne s modernými technológiami za 1,3 milióna eur.


Investujú do podstielok
Za posledné dva roky pritom firma takmer zdvojnásobila počet nosníc – zo 130-tisíc na súčasných 220-tisíc kusov. Ročná produkcia farmy sa tak pohybuje na úrovni 60 mili

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.