Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2018, 00:00

Producentovi repkového oleja hrozí bankrot

Východoslovenská firma Venas Group nemá podlžnosti voči štátu, no ťažia ju úvery.

Producentovi repkového oleja hrozí bankrot
Zdroj: Dreamstime

Jeden rýdzo slovenský producent stolových olejov ohlasuje návrat na trh, druhému, naopak, hrozí krach. Značka Palma po piatich rokoch produkcie svojich olejov v exile vracia ich výrobu späť na Slovensko. Na opačnom póle pritom stoja potravinári z juhovýchodu Slovenska. Spoločnosť Venas Group zo Stredy nad Bodrogom, výrobca repkových olejov, totiž zápasí s existenčnými problémami. Východniari preto žiadajú súdy o ochranu pred veriteľmi. „Okresný súd Košice I začína reštrukturalizačné konanie voči dlžníkovi Venas Group,“ konštatuje v rozhodnutí sudca Róbert Zsiga.

Straty a úvery
Dôvody, pre ktoré sa agrárny podnik chystá zoškrtať svoje záväzky, oficiálne známe nie sú. S manažmentom spoločnosti sa HN spojiť nepodarilo. Pevné linky do spracovateľského závodu v Strede nad Bodrogom nefungujú. Podľa informácií HN sa podnik dostal do platobnej neschopnosti v dôsledku nevyrovnaného hospodárenia. Za posledné tri zdaňovacie obdobia totiž vykázal kumulovanú

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.