Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2018, 00:00

Zvláštny biznis s liekmi zbavil farmafirmu dlhu

Prešovčan Rastislav Bilas, v súčasnosti podnikateľ vo farmácii, sa pred rokmi zviditeľnil ako projektový manažér emisnej spoločnosti Interblue Group.

Zvláštny biznis s liekmi zbavil farmafirmu dlhu
Zdroj: Pixabay

Vzal si pôžičku od českej nebankovky vo výške 4,9 milióna eur, vybudoval za ňu modernú fabriku na výrobu liečiv a výživových doplnkov, nemal ju riadne splácať a na konci sa od nej mal úplne odstrihnúť bez splatenia. Takto mala postupovať dnes už bývalá farmafirma prešovského podnikateľa Rastislava Bilasa Vulm SK.

Tá sa pod zmeneným názvom na Bene Pharma a s novými majiteľmi mala zbaviť toxického úveru pôvodom zo skrachovanej nebankovky Metropolitní spořitelní družstvo – vďaka reštrukturalizácii. Kľúčovú rolu pri tom mala zohrať pohľadávka Massima Mantovaniho z Monaka, ktorý mal vtedy ešte Bilasovej firme predať za takmer 8,2 milióna eur takzvané dossiery. Ide o komplexné receptúry na výrobu celkovo 33 farmaceutických prípravkov.

„Predmetné dossiery už dlžník v minulosti preukázateľne vlastnil a ich kúpna cena bola absolútne neprimeraná. Tvrdená kúpa dossierov bola iba účelovým právnym úkonom s cieľom vytvoriť obrovskú pohľadávku voči dlžníkovi a argumentáciu pre povolenie reštrukturalizácie, čo však vedie iba k ukráteniu uspokojenia pohľadávky sťažovateľa, ktorá s reštrukturalizáciou od začiatku zásadne nesúhlasila. Pri

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.