Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2018, 00:00

Miliónový obchod s liekmi od Monačana sa skončil veľkým dlhom

Namiesto lukratívneho biznisu sa firma Bene Pharma pôvodne patriaca mužovi z emisnej kauzy Interblue zachraňovala v reštrukturalizácii. Jeden z veriteľov transakciu spochybňuje.

Miliónový obchod s liekmi od Monačana sa skončil veľkým dlhom
Zdroj: SNÍMKA: VULM

Je prvého novembra 2016 a slovenská tabletková spoločnosť Vulm SK z Bratislavy podpisuje v Ženeve lukratívny kontrakt na nákup takzvaných dossiers. Ide o komplexné receptúry na výrobu liečiv. Za takmer 8,2 milióna eur tak Slováci kupujú rozsiahlu dokumentáciu k produkcii celkovo 33 farmaceutických prípravkov v rôznych formách – medzi nimi napríklad Ibuprofen, Clotrimazol, Paracetamol či Heparín. Majiteľ a šéf bratislavskej farmafirmy Vulm SK Rastislav Bilas, známy z emisnej kauzy Interblue, však cenné výrobné know-how nepreberá od uznávaného hráča vo farmácii, ale získava ho od niekdajšieho prevádzkovateľa reštaurácie Ambiance Café v Monacu Massima Mantovaniho. Fikcia či realita? „Zmluvu som za Vulm SK uzatváral ja. Išlo o kúpu veľmi vážnych a komplikovaných liekov pôvodom zo západnej Európy. Sú to reálne veci. Kúpená dokumentácia pozostáva z desaťtisícov strán,“ uvádza k obchodu pre HN prešovský podnikateľ Rastislav Bilas.


Vraj výhodný obchod
Transakciu pritom aj s odstupom času považuje za výhodnú. Receptúry na vyše tri desiatky liečivých produktov nakúpil v jednom balíku, a tým ich cenu stlačil smerom dole. „Súčasná cena jediného dossier tejto kategór

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.