Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2018, 00:00

Váhostav ide na Hrad. Zinkasuje 16 miliónov

Spoločnosť Váhostav podnikateľa Juraja Širokého vyhrala tender s cenou nižšou o necelých 20 eur.

Váhostav ide na Hrad. Zinkasuje 16 miliónov
Zdroj: Reuters

Na obnove Bratislavského hradu pracoval odvtedy, keď parlamentu prvýkrát šéfoval Pavol Paška, a bol jediným stavebníkom, ktorý na hradnom kopci pracoval. Od roku 2008 za stavebné práce na hradnom kopci odtieklo do Váhostavu veľkopodnikateľa Juraja Širokého zo štátnej kasy vyše sto miliónov eur. Vlani sa však stavebný gigant z Hradu stiahol.

Krycie budovy pre vzácne nálezy stavieb keltských kniežat dokončuje firma ViOn zo Zlatých Moraviec.
Širokého kľúčový podnik sa však na Bratislavský hrad vráti. V konzorciu s českými spoločnosťami VW Wachal a Trade Fides totiž triumfuje v súťaži Kancelárie Národnej rady Slovenskej republiky.

„Všetky novinárske otázky je nutné riešiť cez tlačový odbor Kancelárie Národnej rady Slovenskej republiky,“ konštatuje pre HN hovorca spoločnosti Váhostav-SK Tomáš Halán. Tá sa prostredníctvom svojej dcéry VHS-PS, v ktorej drží 85-percentný podiel, čoskoro pustí do rekonštrukcie budovy na Severných hradbách a opravy ďalších siedmich objektov – Žigmundovej brány, Leopoldovho nádvoria či Bastiónu Leopoldovej brány. Zo zmluvy zverejnenej v Centrálnom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.