Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 00:00

Aktéri z emisnej kauzy sa spolu stretávajú v biznise

Východoslovenská farmafirma pritom figuruje v obchode s doplnkami výživy, ktorý pripomína podvod.

Aktéri z emisnej kauzy sa spolu stretávajú v biznise
Zdroj: Marchesini Group

Farmaceutická spoločnosť Medicproduct Lipany sa už niekoľko rokov topí v problémoch. Namočila sa totiž do nesplatených pôžičiek za milióny eur pôvodom z vytunelovanej českej záložne Metropolitní spořitelní družstvo a na záväzky z minulosti dopláca dodnes.

Východoslovenská farmafirma pritom figuruje v obchode s doplnkami výživy, ktorý pripomína podvod.

Tabletky údajne nakupovala od ich majiteľa Sea City Holdings z čínskej metropoly Hongkong. Čínska firma so slovenskými konateľmi však podľa zistení HN práva k farmaceutickým prípravkom nikdy nevlastnila, a teda ich výrobcovi infúznych roztokov z Lipian nemohla v skutočnosti predať.

Zvláštna transakcia za milióny eur púta pozornosť i preto, že sa pri nej nepriamo stretávajú dvaja aktéri z emisnej kauzy Interblue Group – Norbert Havalec a Rastislav Bilas.


Zmluvu o prevode registračných podkladov, registrácie a ochranných známok zo 16. januára 2016 k siedmim doplnkom výživy medzi spoločnosťami Sea City Holdings a Medicproduct Lipany má redakcia HN k dispozícii.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.