Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 00:00

Aktéri z emisnej kauzy sa spolu stretávajú v biznise

Východoslovenská farmafirma pritom figuruje v obchode s doplnkami výživy, ktorý pripomína podvod.

Aktéri z emisnej kauzy sa spolu stretávajú v biznise
Zdroj: Marchesini Group

Farmaceutická spoločnosť Medicproduct Lipany sa už niekoľko rokov topí v problémoch. Namočila sa totiž do nesplatených pôžičiek za milióny eur pôvodom z vytunelovanej českej záložne Metropolitní spořitelní družstvo a na záväzky z minulosti dopláca dodnes.

Východoslovenská farmafirma pritom figuruje v obchode s doplnkami výživy, ktorý pripomína podvod.

Tabletky údajne nakupovala od ich majiteľa Sea City Holdings z čínskej metropoly Hongkong. Čínska firma so slovenskými konateľmi však podľa zistení HN práva k farmaceutickým prípravkom nikdy nevlastnila, a teda ich výrobcovi infúznych roztokov z Lipian nemohla v skutočnosti predať.

Zvláštna transakcia za milióny eur púta pozornosť i preto, že sa pri nej nepriamo stretávajú dvaja aktéri z emisnej kauzy Interblue Group – Norbert Havalec a Rastislav Bilas.


Zmluvu o prevode registračných podkladov, registrácie a ochranných známok zo 16. januára 2016 k siedmim doplnkom výživy medzi spoločnosťami Sea City Holdings a Medicproduct Lipany má redakcia HN k dispozícii.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.