Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2018, 00:00

Penta sa posilňuje v zdravotníctve

Skupina Penta kúpila spoločne s globálnym IT hráčom Asseco softvérovú firmu Prosoft z Košíc.

Penta sa posilňuje v zdravotníctve

Finančná skupina Penta už dlhší čas zameriava svoju pozornosť v zdravotníctve na segmenty mimo akútnej lekárskej starostlivosti.

Najnovšie posilňuje pozíciu na poli informačných služieb, v ktorom pôsobí už vyše 10 rokov cez svoju dcéru Mediworx software solutions.

Finančníci z Penty spoločne s jedným z najsilnejších softvérových domov v strednej a vo východnej Európe Asseco vstupujú do tvorcu zdravotníckych informačných systémov z Košíc.

„Firma Prosoft úzko spolupracuje s našou investičnou skupinou, predovšetkým so sieťou nemocníc Svet zdravia. Firmy Prosoft a Mediworx tak vnímame službami a kompetenciami ako komplementárne a ich prepojenie nám preto dáva zmysel,“ vysvetľuje pre HN dôvody akvizície šéf komunikácie Penta Investments Martin Danko.

Hodnota transakcie neznáma
Asseco Central Europe i Mediworx držia v košickej IT firme Prosoft rovnaký 50-percentný podiel, pričom manažérsku kontrolu má v rukách Asseco. „Prosoft a Mediworx sú IT firmy, pričom táto oblasť nepatrí medzi strategické piliere podnikania Penty. Z toho dôvodu chceme mať v tomto segmente i silného strategického partnera, ktorým je Asseco. Preto sme sa akvizíciu rozhodli realizovať spoločne,“ dodáva Danko s tým, že h

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.