Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.01.2019, 00:00

Poórovi vagonári lovia firmu blízku finančníkovi z Istrokapitálu

Železniční magnáti z Trnavy posielajú do konkurzu obchodníka s pohľadávkami blízkeho finančníkovi z Istrokapitálu.

Poórovi vagonári lovia firmu blízku finančníkovi z Istrokapitálu
Zdroj: TASR

Už päť rokov prenajímajú vagóny štátnemu nákladnému dopravcovi Cargo. Firma VIP Považský Chlmec za prenájom rovnej stovky vozňov od štátnej firmy zinkasuje zhruba 630-tisíc eur ročne. Sú za ňou vplyvní manažéri z Trnavy spájaní s veľkopodnikateľom Vladimírom Poórom. Aktuálne Trnavčania stoja na súdoch proti prešovskej firme M 8 Slovakia blízkej aktivitám finančníka z Istrokapitálu Braňa Prieložného.

Prenajímateľ železničných vagónov totiž voči nej eviduje pohľadávky po splatnosti, a preto ju posiela do konkurzu. „Okresný súd Bratislava I vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka M 8 Slovakia,“ uvádza v rozhodnutí sudca Vladimír Sklenka. O aké dlhy presne ide, sa HN zistiť nepodarilo. Konateľ dlžníckej spoločnosti M 8 Slovakia Patrik Karlík mal v stredu vypnutý mobil.

HN sa nespojili ani so štatutármi firmy VIP Považský Chlmec Petrom Dybom a Margit Dubjelovou. Firma napriek tomu, že obchoduje so štátom, na seba nemá zverejnené žiadne kontakty. Pre dovolenky nevyšiel ani pokus opýtať sa na podrobnosti konkurzného návrhu právnych zástupcov vagónovej firmy z advokátskej kancelárie HMG Legal. Súd zároveň prešovskej firme M 8 Slovakia ustanovil konkurzného správcu Petra Petrána. Jeho úlohou bude napríklad zistiť stav majetku skrachovanej spoločnosti.

Z účtovnej závierky M 8 Slovakia za rok 2017 vyplýva, že až 95 percent hodnoty jej aktív tvoria pohľadávky. Celkovo ich vykazuje za takm

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.