Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.01.2019, 00:00

Poórovi vagonári lovia firmu blízku finančníkovi z Istrokapitálu

Železniční magnáti z Trnavy posielajú do konkurzu obchodníka s pohľadávkami blízkeho finančníkovi z Istrokapitálu.

Poórovi vagonári lovia firmu blízku finančníkovi z Istrokapitálu
Zdroj: TASR

Už päť rokov prenajímajú vagóny štátnemu nákladnému dopravcovi Cargo. Firma VIP Považský Chlmec za prenájom rovnej stovky vozňov od štátnej firmy zinkasuje zhruba 630-tisíc eur ročne. Sú za ňou vplyvní manažéri z Trnavy spájaní s veľkopodnikateľom Vladimírom Poórom. Aktuálne Trnavčania stoja na súdoch proti prešovskej firme M 8 Slovakia blízkej aktivitám finančníka z Istrokapitálu Braňa Prieložného.

Prenajímateľ železničných vagónov totiž voči nej eviduje pohľadávky po splatnosti, a preto ju posiela do konkurzu. „Okresný súd Bratislava I vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka M 8 Slovakia,“ uvádza v rozhodnutí sudca Vladimír Sklenka. O aké dlhy presne ide, sa HN zistiť nepodarilo. Konateľ dlžníckej spoločnosti M 8 Slovakia Patrik Karlík mal v stredu vypnutý mobil.

HN sa nespojili ani so štatutármi firmy VIP Považský Chlmec Petrom Dybom a Margit Dubjelovou. Firma napriek tomu, že obchoduje so štátom, na seba nemá zverejnené žiadne kontakty. Pre dovolenky nevyšiel ani pokus opýtať sa na podrobnosti konkurzného návrhu právnych zástupcov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.