StoryEditor

Bankový dom hrozí finančníkom súdmi

08.07.2020, 00:00
Kšefty firiem okolo ľudí z Istrokapitálu majú poškodzovať Slovenskú sporiteľňu – jedného z najväčších veriteľov spoločnosti Ocelservis, skrachovaného obchodníka s oceľou.

Príbeh zbankrotovanej spoločnosti Ocelservis z Košíc, za ktorou stojí rovnaká skupina ľudí okolo finančnej skupiny Istrokapitál, ktorá zároveň vystupuje aj v pozícii jej veriteľov s cieľom vytesniť záujmy tých ostatných, HN rekonštruujú cez dokumenty získané z verejne prístupných zdrojov, na základe žiadostí o slobodnom prístupe k informáciám či osobnou účasťou na súdnych pojednávaniach.

​Do pozície „outsidera“ spadla po júnovom zasadnutí veriteľského výboru Ocelservis jej úverujúca inštitúcia Slovenská sporiteľňa. Banka sa totiž so svojou judikovanou, teda súdom už raz potvrdenou, pohľadávkou z reštrukturalizácie za vyše 3,5 milióna eur do trojčlenného tímu riadiaceho konkurz na majetok bývalého obchodníka s hutným materiálom ani nedostala. Ten obsadili tri spoločnosti spájané s aktivitami zakladateľov finančnej skupiny Istrokapitál, a to Sencha Limited, Obligo a MB Adviser.

Blízki spolupracovníci finančníka Braňa Prieložného zároveň skrachovanú...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 04:07