Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2020, 00:00

Bankový dom hrozí finančníkom súdmi

Kšefty firiem okolo ľudí z Istrokapitálu majú poškodzovať Slovenskú sporiteľňu – jedného z najväčších veriteľov spoločnosti Ocelservis, skrachovaného obchodníka s oceľou.

Bankový dom hrozí finančníkom súdmi
Zdroj: Reuters

Príbeh zbankrotovanej spoločnosti Ocelservis z Košíc, za ktorou stojí rovnaká skupina ľudí okolo finančnej skupiny Istrokapitál, ktorá zároveň vystupuje aj v pozícii jej veriteľov s cieľom vytesniť záujmy tých ostatných, HN rekonštruujú cez dokumenty získané z verejne prístupných zdrojov, na základe žiadostí o slobodnom prístupe k informáciám či osobnou účasťou na súdnych pojednávaniach.

​Do pozície „outsidera“ spadla po júnovom zasadnutí veriteľského výboru Ocelservis jej úverujúca inštitúcia Slovenská sporiteľňa. Banka sa totiž so svojou judikovanou, teda súdom už raz potvrdenou, pohľadávkou z reštrukturalizácie za vyše 3,5 milióna eur do trojčlenného tímu riadiaceho konkurz na majetok bývalého obchodníka s hutným materiálom ani nedostala. Ten obsadili tri spoločnosti spájané s aktivitami zakladateľov finančnej skupiny Istrokapitál, a to Sencha Limited, Obligo a MB Adviser.

Blízki spolupracovníci finančníka Braňa Prieložného zároveň skrachovanú firmu s oceľou vlastnia. Jej konateľom je jeho podriadený Ján Tušim, ktorému napríklad Prieložný požičal na kúpu a rekonštrukciu rodinného domu v Bratislave vyše 1 milión eu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.