Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2019, 00:00

Nečakaný zvrat v miliónovom spore. Tatranci si vydýchli, „dediči“ narazili

V miliónovom spore o pozemky v centre Starého Smokovca nastáva po zásahu Ústavného súdu nečakaný zvrat.

Nečakaný zvrat v miliónovom spore. Tatranci si vydýchli, „dediči“ narazili
Zdroj: Dreamstime

Finančná pohroma a obecná kasa v krízovom režime. Takéto fatálne následky hrozili mestu Vysoké Tatry kvôli prehratému súdnemu sporu s urbariátom Milbach, v ktorom ide o rozsiahle pozemky v centre Starého Smokovca. Tatranská radnica totiž potvrdzujúcim rozsudkom Najvyššieho súdu z augusta 2017 prišla napríklad o pozemky pod budovou mestského úradu, chodníkmi, parkom či autami preplnenými parkoviskami. V skratke, samospráva a urbárnici sa sporia o vlastníctvo parciel s celkovou rozlohou 133-tisíc štvorcových metrov v účtovnej hodnote 3,3 milióna eur.


V pozemkovej kauze Milbach však nastáva nečakaný zvrat. Ústavný súd svojím čerstvým nálezom dáva Tatrancom druhú šancu. Celý prípad mesto Vysoké Tatry verzus Bývalé urbárske spolumajiteľstvo Milbach – pozemkové spoločenstvo totiž vracia späť na začiatok. „Základné právo na súdnu ochranu a právo na spravodlivé súdne konanie porušené bolo. Rozhodnutie Najvyššieho súdu Slovenskej republiky zrušuje a vec mu vracia na ďalšie konanie,” konštatuje najvyššia

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.