Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2019, 00:00

Slovenský milionár ide do nového biznisu. Investoval do zvieracích kliník

Kapitál, ktorý slovenskému podnikateľovi Tomášovi Chrenekovi generuje oceliarsky biznis sústredený okolo Třineckých železiarní, roky investuje do zdravotníctva.

Slovenský milionár ide do nového biznisu. Investoval do zvieracích kliník
Zdroj: Archív MF Dnes

Jeho medzinárodná nemocničná sieť Agel je pritom najväčším a najúspešnejším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe. Zdravotnícku skupinu jeden z najbohatších Slovákov žijúci v Česku Tomáš Chrenek ovláda cez bratislavskú rodinnú firmu Supernius.


A práve cez ňu teraz Chrenekovci vstupujú do zdravotnej starostlivosti o zvieracích miláčikov. Kupujú totiž majoritu v špičkových veterinárnych klinikách Jaggy v Prahe a Brne.

Investíciu do veterinárnej medicíny Chrenekovci nekomentujú. Bez odpovede ponechávajú predaj podielov i pôvodní majitelia siete zvieracích kliník Jaggy v Brne a Prahe. Ich spoločným menovateľom a lídrom je uznávaný veterinárny neurológ a neurochirurg Petr Šrenk, ktorý študoval v Česku a Švajčiarsku. Šrenk doposiaľ vlastnil v spoločnosti Klinika Jaggy, ktorá zastrešuje pobočku v Brne, 62-percentný podiel. Zvyšok patril zverolekárke Hane Jarešovej. Po novom v brnianskej klinike Jaggy Chrenekovci držia cez dcérsku firmu Supernius

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.