Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2019, 00:00

Pološtátny fond stratil milióny a krachuje

Do spoločnosti Fond Seed Capital pritieklo z verejných zdrojov takmer 13,3 milióna eur.

Pološtátny fond stratil milióny a krachuje
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Veľká fondová lúpež. Tak médiá nazvali v minulosti dianie okolo vtedajšej Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania. Pološtátnej organizácii totiž v roku 2006 zo štátneho rozpočtu a z európskeho podporného programu Phare spadlo do vienka okolo 53 miliónov eur, ktoré cez svoju dcérsku firmu Národný holdingový fond prerozdelila do viacerých fondov na podporu podnikania. Príbeh jedného z nich – Fond Seed Capital – iba podčiarkuje spôsob, akým sa s financiami vloženými Slovenskou republikou z verejných zdrojov nakladalo. Aktuálne totiž trebišovská spoločnosť Fond Seed Capital mieri po 12 rokoch svojej existencie do konkurzu.

O jej konkurznom návrhu v súčasnosti rozhoduje Okresný súd Košice I. S predstaviteľom investičnej spoločnosti Fond Seed Capital Jozefom Juhásom zo Sečoviec sa HN spojiť nepodarilo.

Pochybné investície fondu
Východniar Juhás je v súčasnosti zároveň jediným majiteľom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.