Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2019, 00:00

Štátne lesy kupovali sto terénnych pick-upov. Firma súťažila sama so sebou

Tender na dodávku stovky terénnych áut vyhral popradský predajca Autonova. V tendri súťažil sám so sebou.

Štátne lesy kupovali sto terénnych pick-upov. Firma súťažila sama so sebou

Závery vlaňajšej kontroly v štátnom podniku Lesy Slovenskej republiky ukazujú, že lesníci v rokoch 2016 až 2017 nehospodárili práve ukážkovo. Zo zistení HN pritom vyplýva, že štátne Lesy aktuálne nakupujú terénne autá od predajcu, ktorý v tendri súťažil sám so sebou. Kontrola z Najvyššieho kontrolného úradu sa už tejto súťaže netýkala.

Vlani počas Vianoc vyhlásili štátne Lesy tender na nákup sto terénnych áut pick-up s pohonom všetkých štyroch kolies. Cenu vtedy predbežne odhadli na 2,5 milióna eur bez DPH. Požiadavky a parametre lesníkov malo spĺňať minimálne šesť automobilových značiek. Napriek tomu, že súťažné podklady videlo 17 záujemcov, v tendri napokon súťažila iba jediná firma. Tá zákazku i vyhrala. Ide o popradského dílera značiek Škoda, Seat, Ford a Hyundai – spoločnosť Autonova podnikateľa Miroslava Jevického.

„Lesy Slovenskej republiky uzatvorili rámcovú dohodu, ktorá bola výsledkom verejného obstarávania na dodávku sto kusov terénnych vozidiel Ford Ranger na obdobie 48 mesiacov,“ potvrdil pre HN Radko Srnka z generálneho riaditeľstva štátneho lesného podniku.


Prečo sa teda v tendri neobjavila konkurencia? „Neviem ohodnotiť technické nastavenie súťažných podmienok, či sa nepožadovalo niečo, čo naozaj nevie dodať veľa firiem, alebo, naopak, je problém v karteli dodávateľov,“ uviedol Gabriel Šipoš z Transpare

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.