Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2019, 00:00

Milionár Krúpa nasledoval Sorosa. Náletom v Zürichu

Slovenský finančník sa snaží zarobiť na škandále, ktorý sa týka švajčiarskej správcovskej skupiny fondov GAM Holding.

Milionár Krúpa nasledoval Sorosa. Náletom v Zürichu
Zdroj: Arca Capital

Pred rokom mala trhovú hodnotu 2,2 miliardy eur a celosvetovo spravovala aktíva v sume okolo 150 miliárd eur. Švajčiarsku správcovskú skupinu GAM Holding z Zürichu však tvrdo zasiahol škandál s investíciami do pochybných dlhopisov za miliardy eur.

V posledných mesiacoch preto na burze stratila až dve tretiny zo svojej hodnoty – momentálne dosahuje 639 miliónov eur. Zároveň jej z účtov pre nedôveru investorov odtieklo takmer 30 miliárd eur. Správca miliardových fondov v problémoch však púta pozornosť svetoznámych finančníkov. Tri percentá akcií GAM Holdingu nedávno kúpila napríklad investičná legenda George Soros. A príležitosť na veľký biznis chce využiť aj slovenský finančník Pavol Krúpa.

Jeho investorská firma Krupa Global Investments drží vo svojom portfóliu jednopercentný akcionársky podiel v hodnote 6,4 milióna eur. „Našou aktivitou chceme dosiahnuť zvýšenie hodnoty spoločnosti. Oslovujeme ostatných akcionárov a naším zámerom je zdieľať s nimi našu stratégiu a iniciovať spoločný postup,“ konštatuje Barbora Hanáková, hovorkyňa Krupa Global Investments. Potvrdila, že prezentovať ju majú aj jednému z ďalších akcionárov Georgeovi Sorosovi. Krupa Global Investment pritom stavia na to, že rešpektovaný správca fondov zo Švajčiarska svoje problémy zvládne.

Zemetrasenie sa začalo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.