Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2019, 00:00

Arca rozširuje svoj biznis. Kupuje softvérovú firmu

Finančná skupina kupuje IT spoločnosť známu z kauzy Columbex z čias Vladimíra Mečiara v prvej vláde Roberta Fica.

Arca rozširuje svoj biznis. Kupuje softvérovú firmu
Zdroj: TASR

V portfóliu má kontrakt na servisnú podporu informačných systémov pre štátnu Pôdohospodársku platobnú agentúru za 11,2 milióna eur. Medzi jej klientov patrí i štátna Exportno-importná banka, Všeobecná zdravotná poisťovňa či Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre. Nenápadnú IT firmu Axasoft, ktorá v minulosti pod názvom Columbex International poriadne zavarila vládnej strane Vladimíra Mečiara, aktuálne kupuje finančná skupina Arca. Tá úplnú kontrolu nad firmou, v ktorej v súčasnosti drží necelých 19 percent, preberá od jej väčšinových akcionárov Jána Strelku a Magdalény Bujnovej. Ani jedna zo strán transakciu pre HN nekomentovala.

To, že obchod prebieha, potvrdzuje Protimonopolný úrad, ktorý transakciu posudzuje. Finančníci z Arca Investment zoskupení okolo Rastislava Veliča už totiž v biznise s informačnými technológiami pôsobia cez viaceré projekty. „Vyvíjame a následne v rámci našich IT startup projektov uvádzame do praxe najmodernejšie IT technológie,“ uvádza Arca. Ide napríklad o služby nebankových kariet CARD – NET, Medibox IT riešenia pre praktických lekárov, služby online sprostredkovania alebo stravovacia Gusto karta spoločnosti CES ePlatby.

Pohyby v akcionárskych kruhoch

Ide pritom o druhú akcionársku zmenu v Axasoft v krátkom období. Ešte koncom roku 2018 tot

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.