Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2019, 00:00

Políciou vyšetrovaná odpadová firma z obchvatu kopí dlhy

Nad biznisom recyklačnej spoločnosti Abask Recycling visí otáznik. Dodávateľ stavby bratislavského obchvatu totiž kopí dlhy, jeho veritelia požadujú konkurz.

Políciou vyšetrovaná odpadová firma z obchvatu kopí dlhy
Zdroj: TASR

Pod stavbu bratislavského obchvatu dodala milióny ton zeminy, napriek tomu rieši dlhy. Zároveň je pod lupou policajných vyšetrovateľov pre podozrenie, že na diaľničnú stavbu sa vraj používa kontaminovaná zemina pôvodom z nelegálnych skládok odpadov v okolí Bratislavy. Kontroverznú odpadovú firmu Abask Recycling, ktorá je priamym dodávateľom konzorcia D4/R7 pod taktovkou španielskej spoločnosti Cintra Infraestructuras Internacionala, totiž tlačia do konkurzu jej dodávatelia.

Ide o spoločnosti podnikajúce v stavebníctve a nákladnej doprave Look Stav z Dubnice nad Váhom a Pe-Ka-Dos zo Šintavy. Tie pre recyklačnú firmu spracúvali a vozili pod diaľnicu budovanú naprieč Žitným ostrovom z jej zberného dvora v Ivanke pri Dunaji zhodnotené odpadové materiály.


Majiteľ a konateľ Abask Recycling R

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.