Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2019, 00:00

Políciou vyšetrovaná odpadová firma z obchvatu kopí dlhy

Nad biznisom recyklačnej spoločnosti Abask Recycling visí otáznik. Dodávateľ stavby bratislavského obchvatu totiž kopí dlhy, jeho veritelia požadujú konkurz.

Políciou vyšetrovaná odpadová firma z obchvatu kopí dlhy
Zdroj: TASR

Pod stavbu bratislavského obchvatu dodala milióny ton zeminy, napriek tomu rieši dlhy. Zároveň je pod lupou policajných vyšetrovateľov pre podozrenie, že na diaľničnú stavbu sa vraj používa kontaminovaná zemina pôvodom z nelegálnych skládok odpadov v okolí Bratislavy. Kontroverznú odpadovú firmu Abask Recycling, ktorá je priamym dodávateľom konzorcia D4/R7 pod taktovkou španielskej spoločnosti Cintra Infraestructuras Internacionala, totiž tlačia do konkurzu jej dodávatelia.

Ide o spoločnosti podnikajúce v stavebníctve a nákladnej doprave Look Stav z Dubnice nad Váhom a Pe-Ka-Dos zo Šintavy. Tie pre recyklačnú firmu spracúvali a vozili pod diaľnicu budovanú naprieč Žitným ostrovom z jej zberného dvora v Ivanke pri Dunaji zhodnotené odpadové materiály.


Majiteľ a konateľ Abask Recycling Roman Múčka v rozhovore pre HN menšiu časť ich pohľadávok po lehote splatnosti uznáva, tú väčšiu však spochybňuje. „Ide o šikanózne konanie. Rozumieme navrhovateľom, že zo strany postupcu, pre ktorého vykonávali subdodávateľskú činnosť a nedostali za ňu zaplatené, sa chcú zahojiť tak, že prijali návrh postupcu na postúpenie pohľadávok, a tie si teraz uplatňujú voči našej spoločnosti. Postupca však pohľadávky postúpil v rozpore so zákonom,“ vraví Múčka k rozbehnutému konkurznému konaniu na Okresnom súde v Košiciach.


O tom,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.