Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2019, 00:00

V hľadáčiku polície je spleť prepojených firiem. Spoločného menovateľa majú odpad

V hľadáčiku polície je spleť prepojených firiem. Spoločného menovateľa majú odpad

Bratislavskí policajti majú pre odpady a ich použitie na stavbu obchvatu za sebou už niekoľko razií. Intenzívne ich totiž zamestnávajú viaceré skládky v Podunajských Biskupiciach, Moste pri Bratislave a Ivanke pri Dunaji. Naposledy vyšetrovatelia zasahovali minulý týždeň vo štvrtok v Moste pri Bratislave. Policajná akcia Equity sa zamerala na dokumentovanie podozrení z envirokriminality, odoberali sa napríklad vzorky z pôdy.

V Moste pri Bratislave v lokalite Studené sa svojím čudným biznisom zviditeľnila najmä spoločnosť NDD, ktorá v rozpore so zákonom na pozemkoch prenajatých od štátneho Slovenského pozemkového fondu za 57 eur na rok rozbehla ťažbu štrkopieskov a z vykopaných jamách sa mal recyklovať ďalší stavebný odpad. Vyťažené a zhodnotené stavebné materiály mali dokonca končiť pod stavbou bratislavského obchvatu. Do hľadáčika polície sa tak dostala celá skupina navzájom poprepájaných firiem – Abask Recycling, NDD, BVV, BVV Team a Green Staff.

Za NDD koná Michal Grebeči, ktorý sa označuje za odborníka na nakladanie s odpadmi a environmentálnu problematiku. Koncom vlaňajška ho polícia obvinila z podplácania na Okresnom úrade Senec, ktoré súvisí s povoleniami pre zberné dvory v Ivanke pri Dunaji.Ešte predvlani v decembri vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar poukázal na objasnenie korupcie na úrade v Senci - konkrétne šlo o záťah s názvom Voda súvisiaci s odpadovým hospodárstvom. "Už sme to chceli ukončiť, pretože sme nemali dôkazy. Nakoniec sa nám v máji až júli podarilo zdokumentovať korupčné správanie v Senci. Minimál

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.