Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2019, 00:00

Letecká záchranka ostane v rukách Popradčanov

Popradská spoločnosť Air-Transport Europe získala licencie na najbližších šesť rokov. Ďalších víťazov tendra na záchranky úradníci taja.

Letecká záchranka ostane v rukách Popradčanov
Zdroj: Archív HN

Ostro sledovaný tender na záchranky má prvých víťazov licencií. Nových prevádzkovateľov záchranných staníc však najmocnejší úrad v slovenskom zdravotníctve tají. A to napriek tomu, že časť povolení už Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou konkrétnym firmám odklepol. Napríklad na slovenskom nebi budú najbližších šesť rokov opäť kraľovať vrtuľníkoví záchranári z Popradu. Spoločnosť Air-Transport Europe znova zastreší všetkých sedem základní leteckej záchrannej služby na Slovensku – v Bratislave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici, Poprade a Košiciach.


„Z rozhodnutia o vydaní nových povolení na prevádzkovanie stredísk vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby máme veľkú radosť. Ako pokračujúci prevádzkovateľ leteckej záchrany sa budeme usilovať o neustále zvyšovanie úrovne kvality poskytovanej urgentnej zdravotnej starostlivosti,“ hovorí konateľ spoločnosti Air-Transport Europe Milan Hoholík. Monopol na prevádzku vrtuľníkových záchranárov drží firma vo svojich rukách od roku 2009.


Firma zvíťazila i vo výberom konaní v roku 2013. Ministerstvo zdravotníctva

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.