Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2019, 00:00

Hydinári hlásili škrt všetkých zamestnancov

V spoločnostiach Podtatranská hydina a Hydina Slovensko uvažujú o prepustení všetkých zamestnancov. Dokopy ide takmer o 700 pracovných miest.

Hydinári hlásili škrt všetkých zamestnancov
Zdroj: Dreamstime

Kým za prvý polrok minulého roka slovenskí podnikatelia oznámili z rôznych príčin úradom práce rušenie 1 422 pracovných miest, reálne prepustili 990 ľudí. V rovnakom sledovanom období tohto roka sa na listine ohrozených miest ocitlo až 2 246 pracovných pozícií, firmy však na úrady práce poslali iba 310 zamestnancov. Minister práce Ján Richter pri štatistikách hovorí skôr o opatrnosti zamestnávateľov, z hľadiska hromadného prepúšťania totiž medzi oboma porovnávanými obdobiami nevidí veľký rozdiel.

Pozornosť však púta skutočnosť, že na čiernu listinu zapisujú až takmer 700 pracovných miest dve z najväčších hydinárskych firiem na Slovensku. „Dvaja najvýznamnejší zamestnávatelia z hľadiska počtu nahlásených ohrozených pracovných miest sú spracovatelia hydinového mäsa Podtatranská hydina v Kežmarku s 349 pracovnými miestami a Hydina Slovensko v Lieskovci s 314 ohrozenými miestami,“ tvrdí minister práce Ján Richter. V oboch spriaznených hydinárskych závodoch pritom ide o úplne všetky pracovné miesta, čo by v prípade reálneho prepúšťania znamenalo ukončenie ich podnikania.


Príčiny nekomentujú

Úrad práce v Kežmarku i vo Zvolene pre HN potvrdil správnosť údajov, ktoré šéf rezortu práce prezentoval v júli na tlačovej konferencii. K reálnemu hromadnému prepúšťaniu v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.