Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2020, 00:00

Podnikateľ Remeta predal chemičku neznámemu Ukrajincovi

Chemička na Horehroní blízka prešovskému veľkopodnikateľovi Miroslavovi Remetovi mení majiteľa. Výrobu opätovne spustí v marci tohto roka.

Miroslav Remeta
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Produkciu chemikálií určených na produkciu drogérie či kozmetiky v tichosti rozbehla pred tromi rokmi.

Na troskách rafinérie Petrochema Dubová totiž vďaka vstupným investíciám oživila výrobu látok známych ako dubacid, dubarol a laurylan. Počas minulého roka ju však rovnako potichu prerušila.

Reč je o chemickej fabrike Ptchem Sulfurex blízkej biznismenovi Miroslavovi Remetovi z Prešova, ktorý sa v posledných rokoch výrazne angažuje v stavebníctve. Tá až do vlaňajšieho odstavenia výrobných technológií zamestnávala vyše 30 ľudí.

Vysoko stratový závod s prejedeným vlastným kapitálom bez verejne potvrdeného majiteľa aktuálne preberá na Slovensku neznáme podnikateľské meno z Ukrajiny Oleksij Skrynskyj.

Ukrajinec z Krivého Rohu chemičku kúpil krátko pred Vianocami od cyperskej schránky s anonymnou vlastníckou štruktúrou Pride Holdings & Investments. Miroslav Remeta na otázky HN nereagoval.

Zmenu majiteľa však pre HN potvrdzuje starosta obce Nemecká Branislav Čižmárik. „Obec zatiaľ oficiálne nedostala žiadne oznámenia. Z toho, čo sme počuli, nový majiteľ plánuje výrobu obnoviť počas marca. Pôvodný bol orientovaný na trhy viac na východ, ten nový zase viac na západ Európy. Svoje aktivity sústreďuje v Portugalsku,“ vraví Čižmárik.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.