Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2020, 00:00

Česi chcú kúpiť Kúpele Brusno za 5,6 milióna

Stredoslovenskú firmu v konkurze môže ovládnuť skupina z Karvinej patriaca Pavlíne Filipiovej.

Česi chcú kúpiť Kúpele Brusno za 5,6 milióna
Zdroj: Kúpele Brusno

Šesť rokov trvajúci spor o nadvládu nad majetkom kúpeľnej spoločnosti Kúpele Brusno sa blíži do finále. Veriteľský výbor totiž v najbližšom čase rozhodne o predaji firmy v konkurze. Do súťaže sa formou zalepených obálok zapojilo celkovo päť záujemcov. Konkurzná správkyňa Hajnalka Zöld zo spoločnosti I&R Konkurzy a reštrukturalizácie ako víťaznú vyhodnotila najvyššiu cenovú ponuku od českej kúpeľnej skupiny Lázně Darkov so sumou 5,6 milióna eur. Tú však definitívne posúdia až traja členovia veriteľského výboru v zložení štátnych organizácií Slovenská záručná a rozvojová banka, Slovenská konsolidačná a Sociálna poisťovňa.

Dovtedy sa kúpeľníci z regiónu ostravsko-karvinských baní k svojej pripravovanej expanzii na Horehronie nevyjadrujú. „Do rozhodnutia veriteľského výboru nebudeme komentovať,“ odkazuje hovorca spoločnosti Lázně Darkov Miroslav Slaný. Kedy sa tak stane, zatiaľ nie je známe. Konkurzná správkyňa sa odvoláva na kompetencie š

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.