Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2020, 00:00

Šéf SMK: cena za prenájom je fér

Spoločnosť SMK bude maximálne súčinná pri poskytnutí informácií, ak na to bude vyzvaná, hovorí pre HN železničný podnikateľ Ivan Petríček.

Šéf SMK: cena za prenájom je fér
Zdroj: SMK

Kontrakt na nákup, opravu a spätný prenájom 500 nákladných vagónov od ČD Cargo ste vraj mali získať bez súťaže. Ako došlo k uzatvoreniu tejto zmluvy?
Rok 2018 bol charakteristický extrémnym nedostatkom otvorených vozňov typov Eas, Eaos, Eamos, Eanos, a na druhej strane vysokým dopytom zákazníkov, čo vyvolalo vyšší kapacitný dopyt železničných dopravcov po tomto type vozňov. Dlhodobo podnikám v oblasti železničnej nákladnej dopravy, výroby a opráv železničných vozňov v Česku, Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Srbsku a na Slovensku. Rovnako mám bohaté skúsenosti aj v oblasti prenájmu železničných vozňov, ktoré poskytuje spoločnosť z môjho akcionárskeho portfólia, konkrétne NH-TRANS, SE Ostrava. Ide rádovo o niekoľko tisíc vozňov. Uzatvorením kontraktu, na ktorý sa pýtate, došlo k významnej modernizácii železničných vozňov, ktoré do toho času boli odstavené a neschopné prevádzky. Tým sa významne zvýšil počet disponibilných vozňov, ktoré spoločnosť ČD Cargo potrebovala a naďalej potrebuje pre zefektívnenie železničnej prevádzky.

Preverovaním kontraktu sa zaoberá viacero úrovní českých úradov

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.