Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2020, 00:00

Finančníkovi Prieložnému z Istrokapitálu zbankrotoval oceľový biznis na východe

Do skupiny podnikov okolo finančníka Braňa Prieložného spadá aj skrachovaná košická spoločnosť Ocelservis.

Finančníkovi Prieložnému z Istrokapitálu zbankrotoval oceľový biznis na východe
Zdroj: Reuters

Roky si skryto budoval vlastné oceliarske impérium cez nastrčené osoby, ktoré z pozadia riadil.

K obchodu a spracovaniu časom pričlenil výkup kovošrotu a na vrchol celého reťazca postavil na zelenej lúke minioceliareň Slovakia Steel Mills v Strážskom na výrobu stavebnej ocele.

Finančníkovi z Istrokapitálu Braňovi Prieložnému sa napokon daný biznis rozsypal. Väčšina ním ovládaných firiem zaparkovala v konkurze s miliónovými daňovými sekerami. Do rozpadnutej siete okolo jeho biznisu patrí i košická firma Ocelservis.

Dobré časy
Tá mala pôvodne obchodovať s hutníckym materiálom, napokon sa zamotala do kšeftov s pohľadávkami. Finančník, s ktorým sa HN nepodarilo spojiť, začínal podnikanie so zliatinou železa a uhlíka niekoľko rokov po odznení finančnej krízy.

Ekonomika rástla a vytvárala silný dopyt aj po stavbárskej oceli. Ocelservis po ovládnutí ľuďmi Prieložného približne dva roky napĺňal sľuby dané veriteľom.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.