StoryEditor

Zistenie HN: Top stavebník sa vyhol konkurzu a vyhral bitku

07.09.2020, 00:00
Súd zastavil konanie, ktoré navrhla malá dodávateľská firma Slovmil. Stavebná spoločnosť Ingsteel totiž osvedčila svoju platobnú schopnosť, ale veriteľ sa plánuje odvolať.

Pred 10 dňami malá firma z bytovky poslala stavebný gigant do konkurzu, o čom informovali HN ako prvé. Spoločnosti Slovmil, ktorá bola dodávateľom firmy Ingsteel, sa však nepodarilo dosiahnuť touto cestou svoj cieľ, teda vyplatenie pohľadávky. „Súd uznesením zastavil konkurzné konanie voči dlžníkovi INGSTEEL, spol. s r. o., pre osvedčenie platobnej schopnosti dlžníka,“ uviedol pre HN Pavol Adamčiak, hovorca Krajského súdu v Bratislave.

Spor pokračuje
V praxi to pre firmu, ktorá postavila mosty, priemyselné budovy a nákupné centrá naprieč celou krajinou, znamená, že môže ďalej podnikať bez hrozby vyhlásenia konkurzu.

„Ak dlžník osvedčil svoju platobnú schopnosť a súd konanie zastavil, dlžník pokračuje vo výkone svojej činnosti,“ vysvetlil Ondřej Majer, partner advokátskej kancelárie HAVEL & PARTNERS, s tým, že firma je však stále povinná svoje záväzky uhradiť riadne a včas.

Martin Palaj, právnik advokátskej kancelárie KRALIK & PARTNERS, ktorá...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
17. máj 2022 19:52