StoryEditor

Financial Times: Lockdown Šanghaja negatívne ovplyvní celý svet

16.04.2022, 00:00
Továrne v Ázii budú musieť čakať na komponenty. Európa a USA pocítia narušenie s časovým oneskorením niekoľkých týždňov alebo mesiacov.

© The Financial Times Limited 2020. Všetky práva vyhradené.

Za preklad článku zodpovedajú výhradne Hospodárske noviny. Financial Times Limited nenesie žiadnu zodpovednosť za presnosť alebo kvalitu prekladu.                                                                                      

Jedna z najhorších vecí, ktorú treba znášať v súvislosti s lockdownom v Šanghaji, hovorí zdroj FT, ktorý bol posledné dva týždne zatvorený v malom byte so svojím otcom, je neistota.

Svoje dni trávi pri skupinových správach na WeChat, kde sa snaží koordinovať hromadné objednávky jedla, alebo sa pozerá z okna, aby zistila, kde úrady umiestnili červené čiary v rámci sanitárnych kordónov, ktoré obyvatelia nesmú prekročiť. Iných informácií je málo.

Sociálne siete zobrazujú, ako obyvatelia kričia zo svojich balkónov a dožadujú sa jedla. Drony požadujú, aby sa vrátili dovnútra. Tisíce ľudí s pozitívnym testom sú natlačené v izolačných centrách.

V utorok americké ministerstvo zahraničia nariadilo časti pracovníkov, aby opustili konzulát v meste z dôvodu „svojvoľného presadzovania miestnych...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 13:27