Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová sa vo svojej správe o stave Únie sústredila na kľúčový problém: agresiu za hranicami Únie. FOTO: Reuters
StoryEditor

Von der Leyenová má energiu popasovať sa energiami

15.09.2022, 00:01

Únia hlási úspechy pri diverzifikácii energetických zdrojov, avšak najdôležitejšie spoločné opatrenia sú ešte stále iba vo forme návrhov.

Na úvod zopár čísel, ktoré ilustrujú, aké pominuteľné a nestále sú voľakedy hlavné témy, keď do kolesa dejín strčí špinavú čižmu paranoidný režim. Minulý rok spomenula šéfka eurokomisie von der Leyenová vo svojej výročnej správe o stave Únie energie dvakrát a Ukrajinu ani raz. Tento rok energie osemkrát a Ukrajinu tridsaťpäť ráz.

Minulý rok jej na srdci l...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare-hn, menuAlias = komentare-hn, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
18. január 2026 13:23