31.05.2018, 14:03

Mikove rozhodovanie sa končí. To, či bude kandidovať, oznámi v nedeľu

Bývalý šéf RTVS sa rozhoduje, či bude kandidovať na primátora Bratislavy.

Mikove rozhodovanie sa končí. To, či bude kandidovať, oznámi v nedeľu
Zdroj: Peter Mayer

Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika ohlási v nedeľu (3.6.) svoje rozhodnutie, či bude v tohtoročných komunálnych voľbách kandidovať za primátora Bratislavy. Potvrdil to pre TASR. 

V piatok (1.6.) majú tiež oznámiť opozičné OĽaNO a SaS, akého kandidáta v boji o post bratislavského primátora podporia. Podľa informácií TASR to má byť starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva.

V HNtelevízii si pozrite aj archívny rozhovor s Václavom Mikom z januára tohto roka:

Kandidátom na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách je architekt, mestský aktivista a hudobník Matúš Vallo. Kresťanskodemokratické hnutie postaví vo voľbách ako kandidátku na bratislavskú primátorku Caroline Líškovú.

O primátorský post zvažujú zabojovať starostovia bratislavských mestských častí Jozef Krúpa zo Záhorskej Bystrice a Ján Mrva z Vajnôr. O tom, akým spôsobom sa zapojiť do komunálnych volieb, rozmýšľa tiež bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik. Medzi možnými kandidátmi sa spomína aj poslanec Národnej rady SR a bratislavský mestský poslanec Ján Budaj. 

Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa podľa vlastných slov ešte nezaoberá svojou kandidatúrou v tohtoročných komunálnych voľbách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.