07.06.2018, 10:25 Aktualizované dňa 07.06.2018 o 10:50

Vallo predstavil svoj tím. Spolu s ním budú na starostky mestských častí kandidovať tri ženy

Architekt Vallo predstaví od 10:30 kandidátov do mestského zastupiteľstva ako aj tri kandidátky na starostky.

Matúš Vallo
Zdroj: HNtelevízia

Vallo predstavil 25 kandidátov a kandidátiek do mestského zastupiteľstva a tri kandidátky na starostky. "Verím, že ľudia, ktorí stoja za mnou mi pomôžu vrátiť slovo spolupráca do Bratislavy," povedal Vallo o kandidátoch.

Architekt zároveň chválil spoluprácu so Spolu a Progresívnym Slovenskom v tohtoročných komunálnych voľbách.. "Na najbližšiu schôdzu parlamentu sme pripravili tri návrhy zákonov, aby sa nie len Bratislava mohli popasovať s vizuálnym smogom, chátrajúcimi budovami a územným plánovaním," dodal.

Postup kandidáta Valla chválil aj šéf Spolu Miroslav Beblavý, ktorý pripomenul, že primátor bez podpory v mestskom zastupiteľstve a mestských častiach nezmôže nič. "Ak sa má Bratislava zmeniť, nemôže to byť o jednom človeku. Nejde len o Matúša ale ide o tím," povedal poslanec.

Ivan Štefunko z Progresívneho Slovenska zase pripomenul, že väčšina Vallových kandidátov nikdy pred tým v politike nepôsobila. Sú však podľa neho úspešní v tom, čo robia a podporujú ich kandidáta. "Teraz sa rozhodli spojiť v práci pre naše mesto. To, že Matúš dokázal dať takýchto zaujímavých ľudí dokopy je znakom toho, že bude výborný primátor," povedal Štefunko.

Predstavili aj kandidátky na starostky. V Petržalke bude kandidovať Táňa Kratochvílová, v Ružinove Jana Poláčiková a  v Petržalke Dana Kleinert.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.