Na snímke zľava slovenský hokejový reprezentant Tomáš Tatar a asistent trénera Ján Pardavý sa rozprávajú počas tréningu pred piatkovým zápasom proti Francúzsku v základnej A-skupine na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Helsinkách. FOTO:TASR - Martin Baumann  
StoryEditor

Kapitánom slovenských hokejistov na šampionáte vo Fínsku bude Tomáš Tatar

13.05.2022, 09:32
Autor:
TASRTASR

Jeho asistentmi budú obranca Peter Čerešňák a center Michal Krištof. "Potrebujeme, aby bolo lídrov počuť a Tomáš je taký typ. Máme v kabíne širšiu skupinu lídrov, ale Tomáš je najskúsenejší. Rozhodovali sme sa medzi ním a Čerešňákom. Potrebujeme hráča, ktorý tím povedie, vyšlo to na Tatara," povedal asistent trénera Ján Pardavý.

Na rannom rozkorčuľovaní chýbalo šesť hráčov, ale zdravotne sú v poriadku. "Bolo to dobrovoľné. Tréner Ramsay zdôrazňuje hráčom, že potrebujeme odovzdať v zápase energiu. Rozkorčuľovanie bolo o tom, aby sa chalani rozhýbali a hráči, ktorí neboli, išli na prechádzku," dodal Pardavý.

image

Kto dnes vyzve Slovákov? Francúzsky top talent, bývalý ostrý zadák Trenčína aj nespokojný ex-Popradčan

Pred otváracím zápasom Slovákov proti Francúzsku je v kabíne cítiť nervozitu. "Je to rovnaké ako pred každým šampionátom. Je cítiť napätie, ale hráči nemôžu byť premotivovaní. Musia dať zo seba všetko čo v nich je a potom sa výsledok dostaví," uzavrel asistent trénera.

 

 

18. máj 2022 10:55