23.01.2020, 00:00

Drucker: Pellegrini za rok neurobil nič. Rázsochy by sa bezo mňa ani nepohli

Šéf Dobrej voľby Tomáš Drucker v rozhovore pre HN potvrdil, že sa snaží do politiky zlákať jeho nástupkyňu v rezorte zdravotníctva Andreu Kalavskú.

Prieskum agentúry Focus vám nameral 3,3 percenta. Spokojný?
Určite by sme si želali lepšie čísla. Treba povedať, že to bol prieskum, ktorý si zadávala jedna z politických strán. V ten istý deň vyšiel aj iný prieskum, tam sme mali 4,1 percenta. Samozrejme, že by sme chceli mať percentá vyššie. Treba si však povedať aj to, že dnes sa vyhlasuje za lídra strana, ktorá má desať percent. Je to trošku úsmevné. Myslím si, že ľudia stále nie sú rozhodnutí. Je vidieť, že fluktuácia voliča je veľká. Dnes si dokonca dovolím tvrdiť, že ohrozené sú aj niektoré strany, ktoré to mali v minulosti isté.

Veľa voličov sa rozhoduje na poslednú chvíľu. Vy tvrdíte, že idete nahradiť Smer, to sú slová z vašej kampane. Nie je to trošku ambiciózne na to, že máte 3,3 percenta?
Netvrdil som, že ideme nahrádzať Smer. Povedal som to, že keďže všetci Smer vylučujú zo spolupráce, tak ako by ste ju dostali na trestnú lavicu. To znamená, že strana nebude schopná zabezpečovať svoj program. O tom som hovoril. A povedal som, že nie všetky strany majú pohľad, že chcú presadzovať sociálny charakter spoločnosti. To je vec, ktorú mnohí potrebujú. Väčšina krajiny túži po sociálnom charaktere spoločnosti a teraz je otázka, kto takýto program vie presadzovať.

Dlho ste nechceli povedať, aká ste strana, či ľavicová alebo pravicová. Teraz tvrdíte, že je vám bližšia sociálna demokracia?
Ale to neznamená, že ste ľavicový alebo pravicový. Keby som vytiahol program nemeckej CDU ako pravicovej strany, tak má asi najsilnejší sociálny program. My hovoríme o sociálnodemokratickom programe, a keď majú ľudia potrebu si nás zaškatuľkovať, tak nech to urobia. Je to nepodstatná vec. Podstatné sú konkrétne návrhy, riešenia a to, či ste vôbec schopný ich presadiť. Či máte za sebou ľudí, o ktorých viete povedať čo a ako robia. To je pre mňa podstatné a v tom tvrdím, že sme iní. Neviem robiť divadlo, nemám to v krvi. A dokonca tvrdím, že Slovensko vôbec nepotrebuje, aby sme mali divadelníkov. Potrebujeme trošku viac profesionality.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

PODPORUJEME DEMOKRACIU

A preto všetkým dávame 90% zľavu na mesačný prístup k objektívnym a nestranným informáciám.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.