02.02.2020, 13:43

Písmeno H nie je ôsme v slovenskej abecede, tvrdí Kotleba. Matovič chce spoločný míting

Podľa Igora Matoviča správanie Za ľudí a PS/Spolu napomáha kotlebovcom získať viac hlasov. Rast jeho preferencií je dôsledkom sklamaných voličov. 

Písmeno H nie je ôsme v slovenskej abecede, tvrdí Kotleba. Matovič chce spoločný míting
Zdroj: RTVS/O 5 minút 12

V centre Trnavy sa v piatok konal predvolebný míting ĽSNS a zároveň aj protiakcia s názvom Trnava s fašistami nediskutuje! Protifašistickej akcie sa zúčastnili aj kandidáti a podporovatelia koalície PS/Spolu. Po ukončení protestu malo prísť k ich napadnutiu. 

Pred dvoma týždňami v Levoči asi dve tisícky občanov a ďalších aktivistov protestom prerušili míting ĽSNS. Transparentmi, hlasným krikom a pískaním dali najavo jasný nesúhlas s politikou, ktorú táto strana predstavuje.

Konflikty, Marian Kotleba, líder ĽSNS, dáva za vinu účasti liberálnych strán. Kým mítingy boli normálne ako prvok politickej súťaže, žiadne konflikty nenastali, povedal Kotleba.

"Nebudú naši vlastní ľudia hádzať kamene do Milana Mazureka," povedal. Išlo podľa neho o provokácie zo strany PS/Spolu a Za ľudí, povedal to dnes v relácii O 5 minút 12, v ktorej diskutoval s lídrom OĽaNO Igorom Matovičom.

"Osadníci držali profesionálne vyrobené transparenty a ani ich nevedeli prečítať," dodal Kotleba k udalostiam na predvolebnom mítingu jeho strany. Povedal tiež, že jeho strana sa od agresorov dištancuje. 

PODPORUJEME DEMOKRACIU

A preto všetkým dávame 90% zľavu na mesačný prístup k objektívnym a nestranným informáciám.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.