21.02.2020, 14:39

"Všetko má v rukách Bugár." Fico hrozí Mostu, že vyvesí bilbordy po celom Slovensku

Robert Fico je presvedčený o tom, že bugárovci vo voľbách neprekročia päťpercentnú hranicu na vstup do Národnej rady. 

"Všetko má v rukách Bugár." Fico hrozí Mostu, že vyvesí bilbordy po celom Slovensku
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Že dnes nebol parlament pri hlasovaní o zrýchlenom legislatívnom konaní v prípade troch vládnych návrhov uznášaniaschopný, je zodpovednosťou koaličnej strany Most. Poslancov Bélu Bugára z toho obvinil na tlačovej konferencii predseda Smeru Robert Fico. 

"V utorok očakávame, že poslanci vládnej koalície a Mosta-Híd budú prítomní a nebudú blokovať schôdzu," vyhlásil Fico, ktorý zároveň poďakoval predsedovi SNS Andrejovi Dankovi za to, že národniari presadzujú opatrenia spolu so Smerom.

​Dnešné neúspešné hlasovanie je podľa Fica výsledkom "typického charakteru predstaviteľov Mostu-Híd." Predseda Smeru tvrdí, že Bugár je cholerik. "Chodil a búchal po stole. Ak to nebude takto, tak odídem z vlády," opísal.

Dodal, že je presvedčený o tom, že bugárovci vo voľbách neprekročia päťpercentnú hranicu na vstup do Národnej rady. Bugár si to podľa predsedu Smeru zaslúži.

"Všetko má v rukách Béla Bugár. Ak nebudú schválené opatrenia, tak máme právo vyvesiť po celom Slovensku bilbordy, že za to môže Most," pohrozil tiež Fico šéfovi Mosta.

Na mimoriadnej schôdzi zvolanej krátko pred parlamentnými voľbami sú predložené tri vládne novely zákonov, ktorými sa má zvýšiť prídavok na dieťa, zaviesť 13. dôchodok a zrušiť zákon o diaľničnej známke. Poslanci tiež majú prijať uznesenie k Istanbulskému dohovoru. O novelách majú rokovať v skrátenom režime.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.