22.02.2020, 14:10

Za videami, ktoré majú zdiskreditovať Kisku, nie je človek zo Smeru, povedal v diskusii Tomáš

Obštrukciu s blokovaním rečníckych pultov v parlamente označil Beblavý za poslednú možnosť, ktorá im zostala.

Za videami, ktoré majú zdiskreditovať Kisku, nie je človek zo Smeru, povedal v diskusii Tomáš
Zdroj: TASR, HN

Sociálne opatrenia sa vládna strana Smer-SD rozhodla prijať tesne pred parlamentnými voľbami po tom, čo opozícia začala tvrdiť, že ide len o predvolebné sľuby. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol poslanec Erik Tomáš (Smer-SD).

Nezaradený poslanec Miroslav Beblavý, kandidujúci vo voľbách za mimoparlamentnú koalíciu PS-Spolu, vidí v postupe koaličnej strany volebnú korupciu. Kritizuje skrátené legislatívne konanie i porušenie výdavkového stropu.

Tomáš zdôraznil, že Smer-SD nekoná v sociálnej oblasti len pred voľbami. Výška prídavkov na dieťa bola podľa neho poslednou vecou, ktorú im mohli vyčítať.

"Uvedomujeme si výdavkový strop," vyhlásil s tým, že peniaze na navrhované opatrenia nájdu. Hovorí, že ak sa novozvolenému parlamentu nebudú páčiť, môže ich zrušiť. Za prioritu označil aj odmietnutie Istanbulského dohovoru.

"Nie je sociálne ľuďom klamať a rozdávať z toho, čo nemáme," oponoval v súvislosti s predloženými sociálnymi opatreniami Beblavý. Skonštatoval, že Most-Híd pri hlasovaní zaskakujú zástupcovia ĽSNS.

Obštrukciu s blokovaním rečníckych pultov v parlamente označil za poslednú možnosť, ktorá im zostala.

Pripomenul Tomášovi zákony z dielne opozície, ktoré boli odložené a mohli byť podľa neho užitočné pre ľudí, hoci mali nižší dosah na štátny rozpočet.

​Zástupcovia strán sa vyjadrili aj k zverejneným videám, ktoré majú diskreditovať exprezidenta a predsedu mimoparlamentnej strany Za ľudí Andreja Kisku. Tomáš odmietol, že za nimi stojí človek zo Smeru-SD.

Tvrdí, že treba riešiť hlavne obsah. "Ak (video) nie je zostrihané, pán Kiska má vážny problém, ak je zostrihané, tak je nevinný," poznamenal Beblavý.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.