StoryEditor

"Prečo to tým dôchodcom, do psej matere, závidíte." Fico sa v debate dostal do roztržky s moderátorom

26.02.2020, 13:11
Autor:
mahomaho
Robert Fico v diskusii uviedol, že sa nebude uchádzať o žiadnu funkciu vo vláde.

Šéf Smeru Robert Fico tvrdí, že účasť jeho strany v opozícii je po voľbách veľmi pravdepodobná alternatíva. "My v Smere berieme na vedomie, že môžeme ísť do opozície. Ale vrátime sa po roku alebo dvoch veľmi silní," uviedol v Predvolebnej debate s Braňom Závodským na Rádiu Expres. 

Expremiér zároveň uviedol, že sa nebude uchádzať o žiadnu funkciu vo vláde, ak by jeho strana bola po voľbách znovu v koalícii. Potvrdil však, že bude chcieť aj naďalej viesť Smer ako jeho predseda. 

Moderátor odmieta porušovanie zákona

Fico sa počas diskusie dostal viackrát do roztržky s moderátorom. V úvode kritizoval údajnú cenzúru v predvolebnej debate Hospodárskych novín a Rádia Expres. 

"Toto sa nerobilo ani za socializmu, ale je to vaše rozhodnutie. Myslím si, že ste mali prijať účasť podpredsedu strany Petra Žigu, ktorý je významný minister hospodárstva," vyjadril sa šéf Smeru.

Závodský uviedol, že Rada pre vysielanie schválila pravidlá, podľa ktorých mali diskutovať len lídri kandidátky alebo predsedovia strán. "Odmietam porušovať zákon a pravidlá len preto, že vy sa sťažujete," reagoval moderátor. 

Fico pokračoval a uviedol, že nepustiť podpredsedu strany a ministra hospodárstva je hlboko trápne. 

"Dokonca by som musel dodať, že to video, ktoré natočil minister hospodárstva nie je pravdivé, ba dokonca váš hovorca pán Mažgút sa nám za neho ospravedlnil," kontroval mu Závodský. 

"Mňa nepoučujte o ľudských právach"

Ďalšia veľká výmena názorov sa spustila pri diskusii o 13. dôchodkoch. "Čo to komu vadí? Keď sme kupovali americké stíhačky a vrtuľníky, všetci ste boli ticho, lebo to je Amerika. Všetci sa klaniate a predkláňate riť Američanom. Ale keď máte dať dôchodcom 460 eur, tak máte s tým všetci veľké problémy," ostro začal expremiér. 

Závodský reagoval s tým, aby sa Fico neobracal na neho. "Veď my sa tu normálne bavíme v štúdiu ako novinár a predseda strany," dodal moderátor. 

Fico obhajoval skrátené legislatívne konanie k návrhu tým, že boli ohrozené sociálne práva ľudí. "Rešpektujte jednu vec. Ja som osem alebo deväť rokov zastupoval Slovensko na Európskom súde pre ľudské práva. Prosím, mňa nepoučujte o ľudských právach," vyhranil sa voči slovám Závodského.

"Neurážajte ľudí"

Fico pokračoval, že sociálne veci sú pre Smer absolútnou prioritou a budú za to bojovať do poslednej minúty. Závodský reagoval, že na to nemajú peniaze. 

"To je blbosť. Včera som bol na tlačovej konferencii a tam mi rozpráva nejaký redaktor, úplný hlupák, ktorý netuší, o čom rozpráva," hovoril šéf Smeru a moderátor ho prerušil, aby neurážal ľudí.

"Musím urážať," zobral si slovo späť Fico. Na čo mu Závodský odvetil, že sa to nehodí z postu predsedu najsilnejšej vládnej strany.

Podľa Fica bol redaktor "moták," lebo nevie, aký je rozdiel medzi deficitom a verejným dlhom. Expremiérovi prekážalo, že mu redaktor na tlačovej konferencii hovoril o tom, že Slovensko sa zadlžuje. 

"Ale on vám chcel len povedať, že zvyšovanie deficitu znamená zvyšovanie verejného dlhu. A vy tie peniaze nemáte," poznamenal Závodský. 

"Prečo to tým dôchodcom, do psej matere, závidíte," reagoval na záver Fico.  

01 - Modified: 2023-06-04 14:31:35 - Feat.: - Title: Fico sa pustil do Ódora, považuje ho za bezmocného. Je tam „len tri dni aj s cestou“, reaguje Sulík 02 - Modified: 2023-06-04 12:09:34 - Feat.: - Title: Najnovší prieskum: Ficov Smer je stále pred Pellegriniho Hlasom, Republika má už takmer 10 percent 03 - Modified: 2023-06-04 11:00:10 - Feat.: - Title: Smer nepodpíše programové vyhlásenie vlády, ktoré by obsahovalo vystúpenie z Únie a NATO 04 - Modified: 2023-06-04 09:32:43 - Feat.: - Title: Ficov Smer kritizuje mediálnu kampaň, ktorú má na Slovensku organizovať NATO 05 - Modified: 2023-05-31 14:20:02 - Feat.: - Title: Úrad vlády odmieta útoky na štátnych zamestnancov a konšpirácie šírené Smerom
menuLevel = 1, menuRoute = parlamentne-volby-2020, menuAlias = parlamentne-volby-2020, menuRouteLevel0 = parlamentne-volby-2020, homepage = false
04. jún 2023 20:04