02.03.2020, 10:55 Aktualizované dňa 02.03.2020 o 12:25

Truban skončí ako líder PS, Beblavý definitívne odchádza z politiky

Svoj odchod z funkcie oznámil aj podpredseda Spolu a bývalý minister práce Jozef Mihál.

Truban skončí ako líder PS, Beblavý definitívne odchádza z politiky
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Michal Truban a Miroslav Beblavý oznámili na brífingu, že skončia vo funkcii lídrov Progresívneho Slovenska a strany Spolu.

Truban povedal, že chce zostať členom PS, Beblavý definitívne odchádza z politiky.

Funkcií sa vzdáva aj Mihál

"Áno odchádzam z politiky. Je potrebné vedieť, kedy treba vyvodiť konzekvencie. Ja som slúžil ľuďom, kým som vládal," povedal Beblavý.

"Treba vyvodiť zodpovednosť a nebudeme sa na nadchádzajúcom sneme uchádzať o pozície lídrov PS a Spolu," povedali Truban s Beblavým. Dodali, že PS/Spolu nekončí. "Vydržíme, budeme pokračovať, nevzdávame sa," povedal Truban.

​Svoj odchod z funkcie oznámil aj podpredseda Spolu a bývalý minister práce Jozef Mihál. "Už včera som na rokovaní predsedníctva strany SPOLU občianska demokracia oznámil, že odstupujem z funkcie podpredsedu strany a z predsedníctva strany. Na najbližšom kongrese nebudem kandidovať do žiadnej funkcie," napísal na sociálnej sieti.

Spolupráca pokračovať nebude

Vzhľadom na výsledok si Beblavý myslí, že je potrebné prevziať zaň zodpovednosť. "Potrebujeme nový štart aj nové tváre," uviedol Beblavý. Na margo svojho odchodu z politiky hovorí, že ľuďom slúžil, kým vládal a bol o to záujem.

"Bolo by pošliapaním vecí, ktoré som vždy hovoril, keby som sa snažil z toho vykľučkovať," poznamenal Beblavý.

Koalícia v spolupráci pokračovať nebude, keďže dohoda bola iba do volieb, vysvetlil Beblavý. Táto otázka podľa neho ani nie je na "programe dňa".

"Dnes je po voľbách, musíme to celé prehodnotiť. V oboch stranách prebehne veľká diskusia na úrovni celej členskej základne," poznamenal. Koalícia strán bola podľa Trubana dobrý krok.

Koalícia zatiaľ hlasy vo voľbách nechce dať prepočítať. Obaja lídri si zhodli, že politické subjekty, akými sú PS a Spolu, budú v slovenskej politike potrebné.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.