03.03.2020, 16:52 Aktualizované dňa 03.03.2020 o 18:20

Ľudia sa sťažujú na chýbajúce hlasy. Truban potvrdil, že pracujú na ústavnej sťažnosti kvôli výsledkom volieb

Na sociálnych sieťach sa zdvihla vlna sťažností na spočítavanie výsledkov volieb.

Ľudia sa sťažujú na chýbajúce hlasy. Truban potvrdil, že pracujú na ústavnej sťažnosti kvôli výsledkom volieb
Zdroj: PS/Spolu

Líder PS/Spolu Michal Truban potvrdil, že sa pracuje na ústavnej sťažnosti pre výsledky volieb. "Pracuje sa na tom. Nie je to len o rýchlosti čo najskôr, ale aj o kvalite a hlavne, aby to bolo reálne," napísal Truban na sociálnej sieti.

Na sociálnych sieťach sa začali vo veľkom objavovať sťažnosti na spočítavanie hlasov v parlamentných voľbách. Pribúda prípadov, kedy ľudia ohlasujú, že ich hlasy prípadne krúžky neboli započítané. 

Pre tento účel dokonca vznikla na Facebooku udalosť, kde sa takéto sťažnosti zbierajú. Väčšinou sa tieto prípady týkajú toho, že ľudia odovzdali svoj hlas, prípadne preferenčné krúžky konkrétnym kandidátom alebo strane a po sčítaní v oficiálnych výsledkoch ukazuje v ich okrsku pre danú stranu či kandidáta nula hlasov. Ľudia prípady pridávajú z celého Slovenska. 

Prepočítavanie hlasov

Na tento problém upozornil aj bloger Radovan Bránik, ktorý tvrdí, že dostáva podobné správy. Podľa neho a aj podľa toho, čo píšu ľudia na sociálnych sieťach, ide vo väčšine prípadov o hlasy, ktoré mali ísť koalícii Progresívne Slovensko/Spolu.

Tá sa napokon do parlamentu nedostala, chýbalo jej však len 926 hlasov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 53% na dočítanie.

PODPORUJEME DEMOKRACIU

A preto všetkým dávame 90% zľavu na mesačný prístup k objektívnym a nestranným informáciám.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.