StoryEditor

Demokrati nerátajú s tým, že by z boja odstúpili pre nízke preferencie

02.08.2023, 15:37
Autor:
TASRTASR

Líderka strany Andrea Letanovská uviedla, že predvolebné prieskumy berú vážne.

Strana Demokrati neráta so scenárom, že by z politického volebného boja odstúpila. Chce ešte zabojovať o hlasy voličov.

Uviedla to volebná líderka strany Andrea Letanovská na stredajšej tlačovej konferencii. Reagovala tak na otázku o nízkych preferenciách strany.

Prieskumy berú vážne

Letanovská uviedla, že predvolebné prieskumy berú vážne. Na ich základe podľa nej možno po voľbách rátať s dvoma scenármi, a to s vládou Smeru, Hlasu a fašistov alebo s tým, že kabinet bude zostavovať Progresívne Slovensko.

image

Letanovská: Heger nebol premiérom chaosu, trpel súperením Matoviča so Sulíkom

To podľa nej nemá skúsenosti s vládnutím v ťažkých časoch a bolo by vystavené spolupráci s partnermi, ktorí "už ukázali, čoho sú schopní".

"Keď bude vládnuť so Sulíkom a Matovičom, nič dobré nás nečaká," tvrdí. Jedinú možnosť na zostavenie stabilnej vlády vidí Letanovská v tom, že jej súčasťou budú aj Demokrati.

Čo sa týka nízkych volebných preferencií strany, podľa Letanovskej sú v rovnakej zóne ohrozenia aj koalícia OĽANO a priatelia či SaS. Tieto strany nevylúčila z prípadnej povolebnej spolupráce, vyhranila sa však voči správaniu Igora Matoviča (OĽANO a priatelia) či Richarda Sulíka (SaS).

"OĽANO nemá koaličný potenciál"

Myslí si, že hnutie OĽANO a priatelia nemá koaličný potenciál, keďže svoj vstup do koalície podmieňuje odmenou 500 eur za účasť vo voľbách.

Podľa Letanovskej sa tak Matovič sám vylúčil zo spolupráce, jeho hnutie označila za prepadnuté hlasy. Na margo SaS dodala, že ak sa po voľbách ocitnú spolu v parlamente, Demokrati s liberálmi budú rokovať.

Verí, že SaS nedopustí, aby bola aj ďalšia vláda závislá od vrtochov Sulíka.

Podľa Letanovskej majú Demokrati pripravenú sériu opatrení, ktorými chcú vo vláde pomôcť ľuďom. Za priority označila stabilizáciu zdravotníctva, sociálnu pomoc slabším, podporu zamestnanosti, spravodlivosť a právny štát, ale aj jasné zahraničnopolitické prozápadné smerovanie Slovenska.

01 - Modified: 2023-08-28 12:09:20 - Feat.: - Title: Stavebný zákon by mal podľa Demokratov posúdiť Ústavný súd. Nová legislatíva podľa nich prináša chaos 02 - Modified: 2023-08-25 19:16:26 - Feat.: - Title: Demokrati tvrdia, že Zväz odpadového priemyslu zavádza. Kritizuje Budajove ministrovanie 03 - Modified: 2023-08-24 21:47:11 - Feat.: - Title: Kandidátka strany Demokrati pre parlamentné voľby 04 - Modified: 2023-08-21 09:37:00 - Feat.: - Title: Národ, ktorý na svoju históriu zabudne, je odkázaný ju prežiť znova, tvrdia Demokrati 05 - Modified: 2023-08-21 11:46:40 - Feat.: - Title: Politizácia polície? Demokrati vidia za snahou Smeru o otvorenie schôdze príkaz vláde vstúpiť do vyšetrovania
menuLevel = 1, menuRoute = parlamentne-volby-2023, menuAlias = parlamentne-volby-2023, menuRouteLevel0 = parlamentne-volby-2023, homepage = false
29. august 2023 00:05