Nový úver na trhu pomôže vášmu biznisu napredovať

Rozbiehate alebo rozširujete podnikateľské aktivity? Potom určite viete, že životaschopným projektom dobré idey nestačia. Aj v podnikaní platí, že šťastie praje pripraveným. Čím skôr vyriešite financovanie, tým skôr ste pripravený investovať čas a energiu do nápadov.

Nový úver na trhu pomôže vášmu biznisu napredovať

Banka, ktorá sa stará

Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) má ako zástupca štátu kľúčové postavenie v podpore segmentu malého a stredného podnikania. Dlhodobo sa profiluje ako inštitúcia, ktorá svojím portfóliom špecifických produktov a kompetentným klientskym servisom pomáha pri realizovaní biznis plánov, a to nielen v oblastiach podnikania, ktoré sú práve „trendy“.  SZRB neustále hľadá možnosti, ako podporiť aj menej atraktívne odvetvia, tie, čo majú neraz problém pri získavaní úverových zdrojov od komerčných bánk. Zároveň zohľadňuje špecifické potreby užšie vymedzených skupín klientov, ako sú farmári, mladi podnikatelia či ženy v biznise.

Novinka s garanciou Európskej únie

Najnovšie SZRB pomáha klientom napredovať aj prostredníctvom unikátneho podnikateľského úveru EÚver – ROZVOJ. Financovanie poskytnuté na tento projekt bolo podporené z operačného programu Výskum a inovácie, ktorý je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Novinku ponúka SZRB od septembra a podľa Miroslava Mičku, riaditeľa odboru podpory firemného bankovníctva, sú momentálne jedinou bankou na Slovensku s možnosťou poskytovania tohto typu úveru. „Zmyslom každého úveru je, aby sa podnikatelia nedostávali do stagnácie, kedy im cash-flow nedovolí pohnúť sa dopredu bez finančnej injekcie, resp. bez nej nedokážu zrealizovať svoj investičný zámer. Prostredníctvom nášho nového produktu im ju dokážeme poskytnúť za ešte výhodnejších podmienok v porovnaní s najlukratívnejšími ponukami iných komerčných bánk, a to hlavne  vo forme atraktívnych úrokových sadzieb.“

Účel úveru je vystihnutý už v samotnom názve. EÚver – ROZVOJ je určený predovšetkým na podporu rozvoja malých a stredných podnikateľov v Slovenskej republike. Získaný kapitál za výhodných podmienok môžu investovať do ďalšieho rozvoja, modernizovať zariadenia, zväčšiť výrobné priestory, etablovať sa na ďalších trhoch a podobne.

Banka, kde klient nie je len číslom

Rovnako ako úver samotný je pre podnikateľa dôležitá aj reputácia poskytovateľa. Je dôležité pýtať sa, čo všetko spraví banka preto, aby vám ušetrila čas a či je štandardnou výbavou ponúkaného úverového balíka odborné poradenstvo, ktoré sa nekončí podpisom zmluvy. O kvalite prístupu totiž veľa napovie starostlivosť o už existujúcich klientov. „Po podpise zmluvy je naša banka s klientom v neustálom kontakte. Monitoruje jeho podnikateľské aktivity, finančnú situáciu a v prípade signálu problémov, ktoré zaneprázdnený klient môže prehliadnuť, vie podať pomocnú ruku. V záujme predchádzania vzniku nepriaznivej situácie sme v pohotovosti a včas konzultujeme s klientom riešenie situácie,“ ubezpečuje Miroslav Mička.

Bankový odborník tvrdí, že informovanosť Slovákov ohľadne získania úverov sa z roka na rok zlepšuje, no zároveň upozorňuje na častý problém, s ktorým sa pri svojej práci stretáva: „Stresujúca pre malých a stredných podnikateľov môže byť roztrieštenosť ponuky, rozdielny prístup poskytovateľov úverov k informáciám o ich využití a s tým súvisiaca veľká administratíva. SZRB si preto zakladá na výstižnom a zrozumiteľnom spôsobe, akým informuje klientov o svojich produktoch na webovej stránke. Toto v kombinácii s aktívnym prístupom zamestnancov ku klientovi uľahčuje prístup k financiám potrebným na podnikanie.“

Pozrite si celú ponuku úverov SZRB a dohodnite si stretnutie s firemným poradcom v príslušnom regióne, aby ste spoločne našli tú najschodnejšiu cestu pre uskutočnenie vašej vízie.

(pr)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.