Búracie práce sú takmer ukončené, výstavba projektu Kesselbauer sa začne čoskoro

Asanácia pôvodného objektu na Námestí 1. mája je takmer ukončená a na pozemku momentálne prebiehajú prípravné práce. V lukratívnej časti Bratislavy začne už onedlho vyrastať nový rezidenčný projekt Kesselbauer. Ihneď po ukončení prípravných prác zaháji developer projektu, skupina Proxenta, samotnú výstavbu.

Búracie práce sú takmer ukončené, výstavba projektu Kesselbauer sa začne čoskoro

Rezidenčný projekt Kesselbauer je moderná novostavba, ktorú tvorí jeden celok s pôdorysom v tvare písmena U, ktorá však má  architektonicky i výškovo dve odlišné časti. Historická fasáda ostane zachovaná v podobe repliky v adekvátnej časti domu zo strany Námestia 1. mája. Na ôsmich podlažiach ponúkne 116 bytov a apartmánov, z nich väčšina bude orientovaná do vnútorného átria. To bude plynulo prepojené so susediacim projektom Weinhauer od toho istého developera, čím vznikne atraktívny spoločný priestor plný zelene.

​Predaj projektu zahájil developer už pred niekoľkými mesiacmi, neskôr ho na istý čas pozastavil. „Pristúpili sme k niekoľkým  úpravám a zmenám dispozičných riešení niektorých bytov a apartmánov,“  hovorí Monika Balgová, riaditeľka marketingu skupiny Proxenta a pokračuje:  „Z toho dôvodu sa celkový počet bytov a apartmánov v projekte znížil z pôvodne avizovaných 130 na konečných 116 jednotiek. Zároveň sme do projektu zapracovali aj pripomienky účastníkov stavebného konania, výsledkom čoho je väčšia plocha aj presvetlenie vnútorného átria. Všetky tieto zmeny sme realizovali za účelom zvýšenia kvality bývania budúcich obyvateľov projektu aj jeho bezprostredných susedov.“ 

Momentálne je už na oficiálnej stránke projektu dostupná aktualizovaná ponuka bývania. Niekoľko bytov je už predaných alebo rezervovaných a časť je rezervovaná pre inštitucionálnych klientov Proxenty. Pre záujemcov o bývanie v tejto novostavbe je však stále k dispozícii viac ako osemdesiat prevažne dvoj- a trojizbových bytov a apartmánov s rozlohou od 44 až do 145 metrov štvorcových. Takmer všetky byty disponujú balkónom alebo lodžiou, byty na najvyšších poschodiach zas priestrannými terasami.  

Všetky byty a apartmány sa predávajú v štandardnom vyhotovení. Ceny bytov sa pohybujú od 147 500 eur s DPH do 490 000 eur vrátane dane. V prípade záujmu si budúci obyvatelia projektu môžu zakúpiť aj pivničnú kobku či dokonca murovaný sklad v podzemnej garážovej hale s možnosťou osadenia elektrickej otváracej brány. Parkovanie je zabezpečené v podzemnej garáži, kde vznikne spolu 155 parkovacích miest. Developer však nepodmieňuje kúpu bytu aj kúpou parkovacieho miesta a záujemcom tak ponecháva možnosť voľby. Pivničné kobky ani parkovacie miesta nie sú zahrnuté v cene bytu či apartmánu.

Na pozemku momentálne prebiehajú búracie a prípravné práce. Začiatok výstavby je plánovaný v druhej polovici roka 2019 s predpokladaným termínom dokončenia v 1Q roka 2021. Všetky dôležité informácie a kompletnú ponuku bývania nájdete na oficiálnej stránke projektu  www.kesselbauer.sk. Predajné miesto projektu sa nachádza len kúsok od samotného projektu, na Jozefskej ulici číslo 12, v Bratislave. Showroom je otvorený každý pracovný deň od 11:00 do 18:00. V prípade záujmu je možné dohodnúť si aj individuálny termín stretnutia.

O developerovi

Developerom a predajcom projektu je slovenská investičná skupina Proxenta, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 2009. Portfólio jej investičných projektov zahŕňa developerské projekty v Bratislave a v Nitre, pričom ťažisko týchto investičných aktivít smeruje do lukratívnych lokalít v samotných centrách týchto miest. Na investičných aktivitách skupiny Proxenta majú investori možnosť podieľať sa prodstredníctvom investovaia do rôznych druhov cenných papierov, akými sú napr. dlhopisy, nástroje peňažného trhu (zmenky), prípadne akcionárskym vstupom do niektorého z realizovaných projektov.

(pr)

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.