Medzinárodné právo majú v malíčku. Sparring uľahčuje slovenským startupom vstup na globálny trh

Oxford, Londýn či Amsterdam. Majú za sebou štúdium na prestížnych zahraničných univerzitách a skúsenosti s prácou v slovenských startupoch. Teraz chcú technologickým firmám uľahčiť každodenné právne starosti či expanziu na globálny trh. Reč je o tíme mladých právnikov a ich službe Sparring.

Medzinárodné právo majú v malíčku. Sparring uľahčuje slovenským startupom vstup na globálny trh

Prvý svojho druhu

Projekt Mariána Porvažníka a Mareka Križku sa odlišuje od bežných právnických firiem. Sparring je totižto prvá právna služba s transparentným pricingom. Podobne ako Spotify či Netflix funguje na fixnom mesačnom poplatku. Vďaka rokom stráveným v IT startupoch právnici Sparringu tiež vynikajú expertízou v technologickom a inovačnom priemysle. Partnerom poskytujú podporu nielen v bežných právnych záležitostiach ako sú kontrakty či ochrana duševného vlastníctva, ale aj v architektúre akcionárskej štruktúry pre zamestnancov, strategickom poradenstve pri vstupe investorov a znižovaní zbytočných nákladov a rizík. 

“Doteraz slovenské startupy nemali možnosť spolupracovať s právnym partnerom so špecializáciou pre ich potreby. Navyše si tradičné právnické spoločnosti účtujú sumy, ktoré si začínajúce spoločnosti nemôžu dovoliť. Rozhodli sme sa preto zúžitkovať naše skúsenosti a pre rastúce firmy vytvoriť dostupnú právnu a poradenskú službu. U našich klientov sme často súčasťou advisory boardov, kde sme schopní pomáhať v oblastí businessu, financingu a celkovej stratégie,” Marián Porvažník, spoluzakladateľ Sparringu.

Stáli pri nejednom prerode z “eseročky” na medzinárodný holding

Jedným z ich klientov je aj spoločnosť Vacuumlabs, pri ktorej stál Sparring takmer od jej vzniku. Aj vďaka efektívnej právnej podpore sa zo spoločnosti dvoch zakladateľov stala jedna z najrýchlejšie rastúcich slovenských firiem s desiatkami akcionárov, operujúca v piatich krajinách s klientmi po celom svete.

Okrem spolupráce so startupmi ako KickResume či Healthclip, Sparring pomáhal pri raste technologickej konferencie ReactiveConf. Aj vďaka nim sa stala ReactiveConf jednou z najväčších technologických konferencií v Európe. Dnes sa o jej aktivity stará tím Sparringu vo viac ako siedmich krajinách EÚ.

Pomáhajú expandovať do svetových vôd

Keďže ich partneri operujú na globálnom trhu, v Sparringu rozumejú množstvu regulácií a zákonov v slovenskej, britskej, americkej a európskej jurisdikcii. Či je to malý tím, startup alebo scaleup, ich medzinárodné skúsenosti pomáhajú na ceste na celosvetový trh.

(pr)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.