Maďari majú plnoautomatizovaný sklad za 30 mld forintov

Plne automatizovaný výškový sklad HELL ENERGY Magyarország Kft. s kapacitou 31 tisíc paliet sa nachádza v maďarskom meste Borsod v hodnote 30 miliárd forintov. Skupina HELL v priebehu posledných 8 rokov investovala v tomto regióne 220 miliónov eur a vytvorila viac ako 600 nových pracovných miest.

Maďari majú plnoautomatizovaný sklad za 30 mld forintov

HELL Energy sa za 4 krátke roky od svojho zrodu v roku 2006 vypracovala na lídra na maďarskom trhu s energetickými nápojmi. Aby HELL mohla svojim zákazníkom ešte flexibilnejšie dodávať vysoko kvalitné produkty, v roku 2011 si postavila svoju vlastnú plniareň. Následne v továrni pribudla ďalšia ultra moderná linka na plnenie hliníkových plechoviek a aj výrobná jednotka sa rozšírila o linku na plnenie PET fliaš. V lete 2017 sa zrealizovala výstavba prvého závodu na výrobu hliníkových plechoviek na nápoje v Maďarsku, ktorá dostala názov QUALITY PACK. Spoločnosť sa teraz pýši tým, že je jediným výrobcom energetických a nealkoholických nápojov na svete, ktorý sám realizuje celý svoj výrobný proces. Tretia linka na výrobu plechoviek bola otvorená minulý rok a zdvojnásobila výrobnú kapacitu spoločnosti až na 4,5 milióna energetických a nealkoholických nápojov vyrobených za deň v závode Szikszó.

Rapídny nárast výrobnej kapacity si vyžiadal postupné rozširovanie logistického centra HELL v rámci plánu rozvoja od roku 2016. Výstavba sa zrealizovala rekordnou rýchlosťou s podporou veľkej profesionality vďaka čomu bol 30 metrov vysoký plne automatizovaný výškový sklad s kapacitou 31 000 paliet dokončený už koncom minulého roka. Koncom roka 2018 bol taktiež namontovaný dopravníkový systém, ktorý spája plniareň HELL s továrňou na výrobu plechoviek a s regálovými konštrukciami skladu. Po otestovaní a nainštalovaní logistického softvéru vyvinutého špeciálne pre potreby spoločnosti bol tak automatizovaný výškový sklad s dopravníkmi hladko uvedený do prevádzky.

„Náš plán investovať viac ako 30 miliárd forintov sme oznámili v roku 2016 a zaviazali sme sa zrealizovať ho do konca roka 2019, na čo sme dostali dotáciu 7 miliárd forintov v EKD (zdroje poskytnuté na základe samostatného uznesenia vlády). V rámci prvej etapy investície sme v roku 2017 vybudovali prvý závod na plnenie hliníkových plechoviek v Maďarsku, a následne v roku 2018 sme postavili našu tretiu linku na plnenie plechoviek, ktorá patrí medzi najmodernejšie a najrýchlejšie linky svojho druhu na svete, s výstupnou kapacitou 120 000 plechoviek za hodinu. A teraz sme dokončili výstavbu jedného z najväčších automatizovaných výškových skladov v krajine, čím sme zavŕšili túto trojročnú investíciu, počas ktorej sme sa podujali priniesť 320 nových pracovných miest do jedného z najchudobnejších regiónov krajiny. Majitelia Skupiny HELL v priebehu posledných ôsmich rokov investovali viac ako 220 miliónov eur,“ povedal Barnabás Csereklye, výkonný riaditeľ HELL ENERGY Magyarország Kft.

(pr)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.