StoryEditor

Chcete zarobiť na kríze? Aj vy môžete byť investorom

27.05.2020, 00:00
Investovanie už dávno nie je len pre pár vyvolených. Je to moderný spôsob sporenia na rezervu do budúcnosti, pokojne aj s malými sumami. Práve v čase krízy sa najviac oplatí začať pravidelne investovať. Prečítajte si rady odborníkov z PARTNERS GROUP SK, ako sa investorom môžete stať aj vy.

Na začiatok si je dobré povedať, že úspešné investovanie je len také, ktoré je dlhodobé a pravidelné. Ako fungujú finančné trhy, sa dá vidieť z dvoch pohľadov. Z krátkodobého hľadiska trhy stúpajú, ale často aj klesajú, a preto je oveľa zaujímavejší dlhodobý pohľad. Tajomstvo spočíva v tom, že z dlhodobého pohľadu finančné trhy vždy stúpajú. Ak sa však pýtate, prečo investovať v čase krízy, napovie nám história.

Ak si odsledujete priebeh kríz z rokov 1981, 2002, alebo tej nedávnej, z roku 2008, zistíte, že na nich najviac zarobili tí, ktorí investovali najmä počas poklesu trhov. Investície nakúpite výrazne lacnejšie, čo sa vám prirodzene zhodnotí v dlhodobom horizonte niekoľkonásobne.

Áno, investorom môžete byť aj vy. Pravidelné investovanie je dnes úplne štandardný spôsob, ako si budovať rezervy na neskoršie časy. Andrea Straková, odborníčka na financie z PARTNERS GROUP SK, odporúča všetkým budúcim investorom: „Ak chcete zhodnocovať svoje financie, začnite investovať práve teraz, kým kríza ešte trvá. A keď sa finančné trhy znova naštartujú, budete vo svojich financiách vidieť výrazný efekt. V tom, ako na to, vám radi poradia naši špecialisti z PARTNERS INVESTMENTS."

Stačí kliknúť na Si investor.

Pozrite si video, ako sa správajú finančné trhy z krátkodobého a dlhodobého hľadiska:

Vypočítajte si, aký má pravidelné investovanie efekt pri ľubovoľných splátkach.

Partners Group kalkulačka Partners Group kalkulačka

​(PR)

01 - Modified: 2020-07-10 07:32:33 - Feat.: - Title: Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie. Nadácia PARTNERS ocenila tých najlepších účastníkov Finančnej olympiády
menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
16. jún 2024 20:01