Ekologická udržateľnosť vo verejných objektoch si vyžaduje čoraz dôslednejšie riešenia. Schell ich má!

Verejné inštalácie sanity nám slúžia v podstate na každom kroku. Často bez toho, aby sme si to uvedomili. Umývadlové a sprchové armatúry v aquaparkoch, na kúpaliskách, v šatniach štadiónov či vo veľkých výrobných halách, ale tiež splachovače WC a pisoárov na sociálnych zariadeniach v hoteloch, obchodných centrách či administratívnych budovách. Všetky tieto inštalácie si nárokujú pozornosť nielen v oblasti kvality.

Objavte ekologickú udržateľnosť s firmou Schell | HNonline.sk
Zdroj: Schell

Úspora a šetrnosť – dve strany tej istej mince

Na jednej strane ide o úsporu financií, na ktorú bude dbať každý prevádzkovateľ verejného objektu. Na strane druhej je šetrnosť k životnému prostrediu, kde bude mať úspora vody a systematické odstraňovanie jej plytvania nezastupiteľné miesto.

Na túto druhú stranu mince je zasa čoraz citlivejšia verejnosť, teda návštevníci takýchto verejných priestranstiev či zamestnanci administratívnych objektov. 

Všeobecné povedomie o ekológií v posledných rokoch bezprecedentne naberá na sile, čo je jednoznačne pozitívny jav. Je len logické, že čoraz viac rastie tlak na ekologický aspekt. A nielen zo strany bežnej populácie, ale napríklad aj verejných orgánov.

Trendy v udržateľnosti sú jasne čitateľné

Šetrenie prírodnými zdrojmi je už staršou témou. V súčasnosti sa stretáva s rôznymi ďalšími fenoménmi, s ktorými výrobcovia sanity musia pracovať (napríklad so zvýšenými nárokmi na hygienu). Rozhodne sa však aj ekologické požiadavky posúvajú na nový level. Trendy sú totiž jasne čitateľné.

Jedným z popredných výrobcov sanity je nielen v tomto smere nemecká rodinná firma SCHELL. Tá sa špecializuje práve na sanitárne armatúry verejných a komerčných priestorov. Jej výrobky v súčasnosti predstavujú plne kompetentné odpovede na celosvetovo kladené ekologické nároky, požiadavky ohľadom hygieny a úspory vody. Vyznačujú sa aj vynikajúcou spoľahlivosťou.

Majitelia a manažéri objektov ocenia aj ich robustné vyhotovenia, ktoré sú koncipované s dôrazom na maximálnu odolnosť voči vandalom a manuálnym poškodeniam.

Objavte ekologickú udržateľnosť s firmou Schell | HNonline.sk
Zdroj: Schell

SCHELL je WELL

SCHELL sa môže právom hrdiť titulom inovátora v oblasti „eco-friendly“ riešení. Podľa štatistík – ako to uvádzajú predstavitelia spoločnosti – plošne platí, že produkty SCHELL dokážu ušetriť v priemere až 60 % (!) vody v porovnaní s konkurenciou. Nakoľko je toto číslo významné, si odpovie každý prevádzkovateľ sám...

Mnohé z výrobkov SCHELL sa zároveň pýšia WELL nálepkou. Ide o celosvetovo uznávanú klasifikáciu priestorov a budov, ktorá informuje, ako kvalitne a efektívne (aj s ohľadom na zdravie a ekológiu) daný produkt či priestor funguje.

Táto klasifikácia bola zavedená v roku 2011. V súčasnosti predstavuje akýsi základný kameň v oblasti udržateľnosti a vplyvu na ľudské fyzické i psychické zdravie. Na Slovensku sa týmto certifikátom môže dosiaľ pochváliť len niekoľko verejných a firemných budov. V prípade sanitárnych produktov ide prirodzene najmä o spomínaný ekologický aspekt.

Objavte ekologickú udržateľnosť s firmou Schell | HNonline.sk
Zdroj: Schell

Ekológia v 21. storočí

Do ekologických riešení SCHELL už vo veľkom zapracováva aj informačné technológie. Systém eSCHELL, ktorý spoločnosť vyvinula v ostatných rokoch, napríklad umožňuje zosieťovanie armatúr a ich riadenie v rámci objektu cez aplikáciu v PC či smartfóne.

Zamestnanci či zodpovední pracovníci budovy tak majú vždy nielen aktuálny prehľad o aktuálnej spotrebe a fungovaní rozvodov v objekte. V rámci pridelených úloh ich dokážu aj vhodne riadiť a manažovať. Aj toto odráža nadčasovosť značky a jej schopnosť rýchlo reagovať na potreby trhu.

Pestrá paleta produktov SCHELL zaručí, že si vyberú nielen veľké firmy, ale aj prevádzkovatelia menších objektov, ktorí chcú pre svojich zamestnancov a návštevníkov to najlepšie. Ak vám životné prostredie nie je ľahostajné a chcete to demonštrovať aj vo svojej prevádzke, produkty SCHELL sú jasnou voľbou.

(PR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.